Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Oświadczenie Komisariatu Ludowego do Spraw Zagranicznych w sprawie Królestwa Baridasu

Anarchia Napalm Perun, 7 stycznia 2008


Komisariat Ludowy do Spraw Zagranicznych jest głęboko zaniepokojony i oburzony zmianami, jakie zachodzą w Królestwie Baridasu. Baridas, niepodegłe państwo uznawane przez Mandragorat Wandystanu jest z dnia na dzień niszczone przez sarmackiego okupanta. Struktury państwowe dawnego Baridasu przestały istnieć. Król Baridasu i jednocześnie Książę Sarmacji, wykorzystując swoją pozycję formalną oraz zawirowanie na baridejskiej scenie politycznej, która od dawna była już zdominowana przez sarmackie elity, doprowadził baridejski ustrój do upadku i powołał w to miejsce pseudoanarchistyczne "Terytorium Baridas". Pseudoanarchistyczne, ponieważ wszystko jest nieustannie w rękach "Opresora" jak sam niechlubnie nazywa się Piotr Mikołaj, który ma możliwość w każdej chwili dalej bawić się i eksperymentować z Baridasem.

Zmiana baridejskiego ustroju jest niejasna. Władze Mandragoratu nie otrzymały żadnych informacji o zmianie ustroju, o przejęciu pełni władzy przez sarmackiego Króla, który, korzystając z okazji, wprowadził w Baridasie chaos, mający stwarzać pozory przejęcia władzy przez Lud Baridejski. Nie ukrywam, że sam pomieszkiwałem chwilowo w Baridasie, kiedy dowiedziałem się o anarchistycznym ustroju. Nie można jednak mówić o władzy Ludu, kiedy wszystko jest nieustannie pod kontrolą Opresora, a jak podał dzisiaj Tow. Radziecki, tworzone są nowe struktury baridejskiego państwa, zupełnie podległego Sarmacji, całkowicie poza dyskusją anarchistów, którzy przybyli budować demokratyczny Baridas. Powstały już nowe strony Almery, a jak podaje "Herold", Książę Sarmacji rozpoczął rozmowy o odbudowie Baridasu ze... szlachetnie urodzonymi. Jest to kolejny policzek dla Ludu Baridejskiego. Policzek, moim zdaniem, równie silny jak "wandejski czerwiec", a może nawet silniejszy, ponieważ z "wc" Wandystan wyszedł zwycięski i silniejszy, a z Baridasu pozostanie jedynie atrapa o tej samej nazwie.

De facto Baridas jest obecnie nawet nie prowincją sarmacką, ale okupowanym i niszczonym terytorium podległym, gdzie zniesiono demokratyczne prawa mieszkańców i o przyszłości Tego Wspaniałego Kraju decyduje widzimisię Księcia Sarmacji. Niestety, sprawdziły się najczarniejsze wizje przeciwników unii (która miała być personalna) Baridasu z KS.

Jako rewolucjonista, radykalny demokrata i anarchista, wzywam Ministerstwo Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji do złożenia wyjaśnien na temat likwidacji przez Księcia Sarmacji struktur niepodegłego Królestwa Baridas.

Ze względu na powagę sytuacji informuję, że każdy Baridejczyk otrzyma w Wandystanie pomoc i wsparcie. Nie tylko od Ludu i wandejskiej władzy, ale, jak sądzę, od mniejszości baridejskiej, która zamieszkuje w Wandystanie.

Osobiście dodam, już nie jako KLSZ, że jeśli sytuacja w Baridasie się nie zmieni i zostanie on pożarty przez Sarmację, wesprę tworzenie Baridejskiego Okręgu Autonomicznego w Mandragoracie Wandystanu.

Genosse- Wanda Stadt 07.01.2008.

dr net Bruthus oksymoron Perun- Radetzky

Rodzyny

Komentarze

 • Marceli Baldachim Khand

  Widać tutaj, że na lepsze wyszłoby Baridasowi przyjęcie naszych propozycji. Nie oznacza to, że to co planuje Piotr Mikołaj jakoś mnie odstręcza. Projekt jak projekt. Ja tylko piszę o poprzednim Baridasie, który umarł. Konfederacja z Wandystanem - w najgorszym wypadku mogła się skończyć tym samym. Ale mogła i lepszym rezultatem, a zatem trzeba było:) Oczywiście łatwo oceniać ex post.

  Co do okręgu baridajskiego, to zawsze o tym marzyłem. Chodzi raczej o okręg narodowościowy - ale żeby robić okręg potrzeba aktywnych ludzi. Kilku. A, żeby mógł się on zwać baridajskim potrzeba faktycznie połowy z nich jakoś spośród baridajsczyków. Teraz jest sam Ingaawar. Gdyby chodziać jeszcze jedna osoba ze starego republikańskeigo Baridasu była... + także wy.

  Przy okazji, imo lepiej wlasnie zrobic cos baridajskeigo narodowosciowo u nas, niz aspierowac do terytorium baridajskiego, do ktorego nie mamy prawa - jako panstwo.

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  trzy Baridasy to zbyt dużo - sarmacki, Męczyszczykiewiczstan i teraz jeszcze wandejski?

 • Marceli Baldachim Khand

  Ja piszę tylko o baridajskim okręgu narodowym. Do Baridasu Wandystan nie ma żadnych praw.

 • Marceli Baldachim Khand

  Pomijam już fakt, że inicjatywa taka powinna być oddolna i odbaridajska. Inaczej nie ma sensu tworzyć sztucznych tworów. Po prostu piszę co bym widział jako fajne. Mogę co najwyżej pomóc z czymś tam systewowym

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  póki nie mam normalnego netu zmuszony jestem olać inicjatywy wszelkiego typu:(

 • [żeby komentować zaloguj się]