Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Nie o taki Wandystan walczyłem. Bananów i słodkości!

Anarchia Napalm Perun, 21 marca 2008


Nie walczyłem o Wandystan, w którym były mandragor, a obecnie urzędnik, decyduje o dobrach publicznych Wandystanu bez konsultacji z Ludem, tylko dlatego, "bo może", "bo kto pisze skrypty ten ma władzę". No właśnie, po co nam demokracja?

Nie walczyłem o Wandystan, w którym pieniądze wandejskie leżą zagranicą bez wyjaśnienia Rodakom dlaczego, bez poinformowania czemu mają służyć. Bez dokładnego obliczenia ile z tych pieniędzy to wandejskie, a ile prywatne. Po co nam kontrola nad finansami?

Nie walczyłem o Wandystan, w którym administrator pieniędzy- nie wiem czy legalny- denerwuje się w związku z pytaniami o wandejskie pieniądze, propozycjami ich przeznaczenia i tłumaczy, że to on te pieniądze zarobił i on ma pomysł jak je wykorzystać. Po co nam publiczna dyskusja o finansach? Czy mamy prawo podważać decyzje kogoś, kto zarobił wandejską kasę?

Nie walczyłem o Wandystan, w którym były Mandragor, który stwierdził ustanie Księstwa Sarmacji, uważa, że: "Nie ma potrzeby z nikim tego konsultowac, bo nasza gazeta Wandea Ludu dziala jak dzialala. I tyle" w kontekście powstania działu "Wandowice" w "Wandei Ludu". No tak, po co debatować z Wandejczykami i pytać o zgodę na wykorzystanie własności publicznej poza granicami MW? Przecież "Wandea" była pomysłem i własnością prywatną Khanda, co nam przypomniał.

Nie walczyłem o Wandystan, w którym za korzystanie z wolności słowa Książę Sarmacji wlepia mandat.

Nie walczyłem o Wandystan, w którym Ivo na każde zdanie inne niż jego własne mówi "zieeeeeeeeeew" i jeśli tylko dyskusja nie jest mu w smak, rzuca pompatycznie świat wirtualny (który to już raz, Ivo?). Czemu ja się dziwię? Czy potrzeba Wandystanowi swobody dyskusji?

Nie walczyłem o Wandystan, w którym heretyk Świeckiego Kościoła Wandejskiego, zaleca wysyłanie osób korzystających z wolności słowa do obozu reedukacji, albo zwyczajnie każe "wypierdalać". No tak, jak można wypierdalać, to po co rozmawiać?

Nie chcę się z nikim więcej użerać. Rozumiem, że nie ma osób, które podzielają moje zdanie. Może a propos finansów dogadalibyśmy się ze Struszyńskim, ale większość, przynajmniej ta aktywna, ma mnie za pieniacza i wrzód na dupie.

Nie widzę obecnie dużej różnicy między Księstwem Sarmacji a Mandragoratem Wandystanum, skoro "fajne państwo internetowe" może być uzasadnieniem dla samowolki kilku osób, tylko dlatego, że mają pomysły. W tej sytuacji "fajne państwo internetowe" pokrywa się z demokracją tylko wtedy, gdy ta jest FAJNA. Kiedy nie jest fajna, kiedy mogłaby zablokować "fajne" pomysły, wtedy demokracja jest niepotrzebna, co pokazało samowolne działanie Khanda, któremu przyklasnęło kilka osób.

Marzy mi się Wielka Sarmacja, Sarmacja demokratyczna. Wandejczycy mogli ją reformować, działo się tak kiedyś, może działoby i teraz. Ale nie można nieść demokracji niedemokratycznymi metodami i korzystać w tym celu z publicznej własności, tylko dlatego, że było się pomysłodawcą i dawnym właścicielem np. "Wandei".

Nie będę przedłużał. Zamierzam być niezależnym redaktorem. Niezależnym również od struktur państwa, tego czy innego.

Dlatego podjąłem decyzję, w ramach protestu przeciwko pseudodemokracji wandejskiej, o rezygnacji z tytułu awangardy proletariatu oraz z wandejskiego obywatelstwa. Przepraszam wszystkich za porzucenie tym samym, "z automatu", reprezentowania Mandragoratu w OPM, o co mocno zabiegałem (ale już niektórzy uznali moje reprezentowanie za poziom "yoyo" więc można odetchnąć).

Nigdzie nie wyjeżdżam. Będę mieszkał w moich domach czy to w Wandystanie, czy to w Sarmacji, o ile Wandystan i Sarmacja mnie nie wyrzucą. Będę głosił potrzebę współpracy wandejsko-sarmackiej, ale nie kosztem rozpłynięcia się Wandystanu w Wandowicach, ale również nie w kiepsko kamuflowany sposób wprowadzania do Księstwa "Wandei Ludu" (tej w cenzurowanej wersji).

Bananów i słodkości, jak mówił Ivo, chociaż te banany mocno moim zdaniem niedojrzałe, a od słodyczy można się już porzygać...

Rodzyny

Komentarze

 • Michał Czarnecki

  Podręcznikowy przykład srania ogniem.

 • Arkadij Magov

  Moim zdaniem Perun histeryzujecie.

  Po prostu zabrakło Wam wyczucia. Kiedyś kiedy stawialiście się w stosunku do wybranych spraw było ok. Dało się z Wami nawet normalnie pokłócić.

  Teraz po prostu kłócicie się już o wszystko i ze wszystkimi, błądzicie w myślach, wyrzucacie je z siebie jedna po drugiej, robicie kocioł tylko dlatego, żeby robić kocioł.

  To jest dobre, to napędza aktywność, ale na Wandę ile można?! Jak długo można być zawsze przeciw, jak długo można zajmować się tylko krzyczeniem zamiast zrobić coś konkretnego.

  Ja zrozumiałem, że szkoda marnować energię tylko na spory polityczne i od czasu do czasu lepiej zamknąć mordę i zrobić coś konkretnego. Wam towarzyszu Perun radzę to samo. Jesteście zajebistym gościem, byliście zajebistym Prezydentem, jesteście na liście osób, które wpłynęły na v-świat (mnie na ten przykład tam nie ma czemu się nie dziwię). Zróbcie coś zamiast tyle pierdolić.

 • Marceli Baldachim Khand

  Jak chcecie się pozbyć obywatelstwa i tytułów na serio to zróbcie to zgodnie z prawem - na liście. Przy czym naprawdę - nie srajcie ogniem i to przemyślcie

 • Jan Zaorski

  Tow. jestem z Tow. dumny.
  NIECH ŻYJE BETON
  NIECH ŻYJE BRUTHUS

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  gdzie ja do kurwy nedzy napisalem ze odchodze? pokazcie palcem bo uwierze ze snie;] napisalem tylko ze WALI MNIE SERDECZNIE ten spor, Ksiestwo Sarmacji, Mandragorat Wandystanu i Wandea Ludu - dostatecznie jasno teraz?

 • Defloriusz Dyman Wander

  Histeria, sterta glupot i sranie ogniem. Jakbym otworzyl w Sarmacji blogaska pod nazwa Wandea Ludu edition sarmatienne, to by ogniem nie sral a wyszloby przeciez na to samo. Wykorzystania metod demokratycznych tez nie zauwazylem. Zlozyl pieniacz projekt odnosnej ustawy? Nie. Przeforsowal referendum? Nie. Wiec niech nie pierdoli o lamaniu demokracji. A na dodatek odchodzi sekunde po tym, jak uzyskal prawo reprezentacji w OPM, o co zabiegal. Pieniactwo i wrzododupizm w pelnej krasie.

 • Daniel Rawiński

  A jak się zachowa Sarmacja w takiej sytuacji?

  Mam wzbroniony wstęp do Księstwa, a ten komentarz FAKTYCZNIE opublikowałem na terytorium Wandystanu. Także będzie ogłoszony w Sarmacji. Co zrobią?

 • Marceli Baldachim Khand

  Test

 • Marceli Baldachim Khand

  Kolejny teścik

 • Marceli Baldachim Khand

  Kolejny test

 • [żeby komentować zaloguj się]