Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Wandystan w Najwyższym Czasie

Marceli Baldachim Khand, 17 czerwca 2009


W dzisiejszym Najwyższym Czasie! (link do wydania internetowego) na stronie II ukazał się list Premiera Królestwa Scholandii, w której została poruszona problematyka państwowości wirtualnej. Spośród odnośników do witryn internetowych największych polskich mikronacji znalazł się także link do naszej strony.

Skontaktowałem się z redakacją Najwyższego Czasu około godziny 17.00 z pytaniem o to, czy mogę opublikować powyższy fragment tygodnika. Odpowiedź nadeszła ekspresowo. Nie tylko entuzjastycznie wyrażono zgodę na publikacje skrina, lecz także bezpłatnie przekazano mi e-wydanie dzisiejszego NCzasu!, więc jakość zdjęcia jest zdecywanie wyższa, niżby była gdybym użył mojej komórki na wydaniu papierowym.


W tym miejscu poruszę jeszcze dwie kwestie. Po pierwsze, mimo miłej postawy Najwyższego Czasu - zastanawiające jest dlaczego dokonano skrótu akurat w opisie naszego państwa. Czyżby z powodu naszej ludowo-komunistycznej retoryki? Byłbyto zastanawiający u redaktorów NCzasu! kamilodurkoczyzm, kwalifikujący się pod nagrodę kwaśnego ogórka, czy biorąc pod uwagę poszanowanie wolności, własności i sprawiedliwości w wymienionych v-państwach wręcz czyn godny różowej księgi.


Druga kwestia, to uczciwa postawa Premiera Scholandii, który napisał o Mandragoracie pomimo chłodnych stosunków na linii Genosse-Wanda-Stadt - Szkolin. Ten gest może być dobrą wróżbą na przyszłość.


NCzas dostępny w prawie każdym kiosku, za 5 złotych, nr 25 (996), z 20 czerwca 2009 r.; e-wydanie na nczas.com

Rodzyny

Komentarze

  • Lord Darth Kanzler

    B. dobrze... sęk w tym, że ludzie trafiający właśnie do MW trafią na burdel, syf i malarię... Cudownie.

  • Marceli Baldachim Khand

    Bez przesady, państwo odżywa

  • Alojzy Pupka

    Są konstruktywne spory, a nie burdel. Dzięki takim sporom państwo żyje. Wandnie według was, Kanzler, to by było gdyby wszyscy się pouśmiechali, złapali za rączki, poparli waszą konstytucję i was na prezydenta. Co nie?

  • [żeby komentować zaloguj się]