Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Ćwiczenia SAL

Aborcjusz Struszynski, 20 grudnia 2009Towarzysze! W dniu dzisiejszym, w odpowiedzi na dziwne poczynania sił zbrojnych w Sarmacji, towarzysz prezydent ogłosił postawienie w Stan Gotowości naszych jednostek. Spieszę poinformować, że w godzinę od ogłoszenia Stanu Gotowości, spora część żołnierzy SAL rozpoczęła specjalne ćwiczenia na poligonie obok San Jang. Co jest ćwiczone? Ćwiczone są poszczególne procedury realizacji manewrów wg. planu przedstawionego na załączonym obrazku.

Rodzyny

Komentarze

 • Aborcjusz Struszynski

  Obrazek o lepszych walorach graficznych i w większym rozmiarze jest dostępny tutaj: http://gws.wandystan.eu/_propaganda/manewry_bum_bam_GIF.gif. Plan manewrów prewencyjnych, w ogólnym zarysie, polega na: (a) ostrzelaniu najbliższego terytorium Sarmacji - na naszym kontynencie - zgniłymi jajami, (b) zajęcie zachodniego wybrzeża Sarmacji przez krokodyle bojowe, oraz (c) desant nierobów, pesymistów i niszczycieli życia publicznego na wschodnie wybrzeże, w tym na Grodzisk. Zakłada się, że w sytuacji użycia Sarmackich Sił Zbrojnych przeciw obywatelom tego monarchofaszystowskiego państwa, operacja SAL ocali większość cywilnych obywateli Sarmacji. W obecnej chwili na poligonie ćwiczą cztery zespoły - od jajek, krokodyli i desantu, gdzie czwartym jest zespół logistyczny.

 • Aborcjusz Struszynski

  Ach, przepraszam, pomyliłem wybrzeża. Oczywiście krokodyle płyną na wschodnie wybrzeże, desant pesymistów ląduje na zachodnim. Jeszcze raz przepraszam, to wina zmęczenia. Cały dzień dzisiaj biegam za tymi krokodylami. Skubańce są niezwykle szybkie! A jakie agresywne! Ach, przepiękne bestie! Wysyłam ten komentarz z bunkra, do jakiego zwlokłem się resztkami sił napić się kawy i jeszcze raz przejrzeć wyniki dotychczasowych doświadczeń z warunkowaniem tych potworków...

 • Alojzy Pupka

  Wandne to bardzo i dumny jestem z wybranego podkładu kartograficznego ;)

  PS: Dodałem link w obrazku.

 • [żeby komentować zaloguj się]