Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Gość Wandowy #1

Grigorij Wmordechuj Anielewicz, 15 marca 2010
Tłum wandejczyków zebrał się w Precelkhandzie 28 lutego, na procesji ku czci świeckiego Aleksa Kohola. Uroczysty pochód przez miasto był symbolem inauguracji roku 2010, który proton precelkhandzki ogłosił rokiem właśnie tego zacnego świeckiego, z korzeniami w Morvanie. Procesja przeszła przez całe miasto, ażeby zakończyć swój pochód na Placu im. Sierpu z Metalowym Trzonkiem. Tam odbyło się poświęcenie (a raczej poświeczczenie) destylatorów do bimbru, proton Grigorij wygłosił przy tym takie oto przemówienie :

Towarzysze najukochańsi!

Wiemy, że ludowa ojczyzna wymaga od nas pracy i wielkiego poświęcenia. Wiemy także, że pijaństwo jest strasznym wrogiem każdego wandejczyka. Zapytacie pewnie, dlaczego więc święcimy destylatory, czemu przyzwalamy na bimbrownictwo. Towarzyszom którzy życie swoje oddają ojczyźnie, którzy pracują dla niej i tylko dla niej i którzy monarchofaszyzmowowi i burżuazji mówią stanowcze NIE, chociaż tyle się od życia należy. ŻEBY CI DZIELNI BOHATEROWIE swojej ojczyzny, wiedzieli, że tow. Wanda kocha nas wszystkich, że mogą sobie po wybraniu się na krótki spoczynek, wychylić kilka kieliszków trunku. JEDNAK WZYWAM WAS! Abyście postępowali zgodnie ze słowami :
"Chlej mniej, pracuj więcej".

Przyznano także nagrodę, dla precelkhandzkiego robotnika miesiąca, został nim towarzysz Wandbacca, który pracując przy obróbce drewna wyrobił zacne 4000 % normy, nie zapominając o jakości wytworzonego towaru.


Słowo Protona na Marzec

Marzec ma, aż 31 dni. To 31 dni, które powinniśmy poświęcić na ciężką prace ku chwale najwandniejszej ojczyzny. To nie jest jakiś tam luty, który swoją długością zdaje się pasować do przeciętnego bumelanta. W marcu peregrynujemy portret towarzysza Wandy (o czym więcej przeczytać można, w gablocie przed kancelarią http://wandystan.eu/w/KancelariaProtona::Peregrynacja_portretu_tow._Wandy ), dlatego proszę was o składki na rzecz renowacji tego obrazu. Niniejszym również ustanawiam nowe motto obecnego półrocza, będzie ono brzmiało, następująco :
Prosić to każdy może, ale robić nie ma komu.

Przemyślcie sobie te słowa, być może zajdzie w was duchowa przemiana i staniecie się jeszcze większymy wyznawcami towarzysza Wandy. Nie pisał długo, jest tyle ważniejszych rzeczy. Trzeba wyremontować klęczniki, przecieka dach, a i sobór mało aktywny co zmienić trzeba. Dlatego też, rozejdźcie się już, bez trwogi w sercu, zawierzając swój los rewolucji.

Wanda z Wami!


Przepisy Protona

Jajecznica po protońsku

Składniki : Jajka

Przygotowanie : Rozbij jajka, oddziel białko od żółtka. Ubij białko na pianę i połącz z żółtkiem. Wylej na rozgrzane kamienie i oczekuj na zgraje monarchofaszystów którzy przybędą aby się posilić, gdy monarchofaszysta zbliży się wystarczająco uderz go patelnią, ugotuj i przypraw. Dobrze smakuje z sosem czosnkowym

Słowo na następnie dni :

"Dzieci!" [Rys 1,1, linijka pierwsza i od końca trzecia]

Rodzyny

Komentarze