Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Grigorij - program wyborczy

Grigorij Wmordechuj Anielewicz, 10 listopada 2010


Towarzysze i Towarzyszki! Proletariusze i Proletariuszki! Wszyscy, którym zależy na lepszym Wandystanie.

Zapewne wszyscy mnie znacie, przybyłem do Wandystanu w grudniu 2008 roku jako Grigorij. Od tego czasu widujecie mnie w szkołach, na spotkaniach kół gospodarzy wiejskich itd.. To mną straszycie swoje dzieci przed snem. Jednak teraz postawiono was przed ważnym i trudnym wyborem musicie wskazać osobę, która waszym zdaniem powinna dzierżyć godność samego Prezydenta Mandragoratu Wandystanu. Ja po intensywnym namyśle postanowiłem ubiegać się o tę niezwykle zaszczytną funkcję.

Wiem, że w walce o fotel prezydencki biorą udział także o wiele bardziej zasłużeni Wandejczycy, jednak oni już mieli swe minuty sławy, może warto wybrać kogoś kto jeszcze nie zasiadał na najwyższych stołkach, kogoś “świerzego” nieskażonego rutyną i zniechęceniem. Taką osobą jestem właśnie ja. Wiem, że nie przemówi do to wszystkich, zapewne wielu woli wybrać kogoś bardziej “swojego“, zaufanego… Jednakże w tych złych dla mandragoratu czasach nie możemy dalej iść i zaparte i staczać się po równi pochyłej. Tylko radykalne zmiany, a nawet i wymiana pokoleniowa mogą znowu tchnąć życie w Wandystan. Jestem najmłodszym stażem obecnie aktywnym Wandejczykiem, jednak nie wziąłem się w tych wyborach z nikąd, w końcu działam tu aktywnie od prawie dwóch lat. Czy to odpowiednio dużo? Niechaj wyborcy zadecydują.

Towarzysze i towarzyszki!

Nie znam historii początków Wandystanu, wiem jednak, że przez długie lata Mandragorat był symbolem, swego rodzaju ciekawostką. Bo oto w tym kraju udało się stworzyć bardzo dobrze działający system socjalistyczny, mimo iż większość mikroświata to monarchie. To tutaj od zawsze panowała prawdziwa wolność słowa, to tu narodziło się legendarne “Wypierdalać”. Nie możemy tego zatracić, pod żadnym pozorem.

Przejdę teraz do właściwej części swojego wywodu, przedstawienia programu wyborczego.

PROMOCJA to coś co aktualne leży i kwiczy, jednak bez tego, możemy pożegnać się z wizją silnego Wandystanu.

- Dotrzyjmy do ZWYKŁYCH ludzi, zaprojektujmy rzucające się w oczy plakaty reklamowe! Chyba każdy z nas dysponuje drukarką niektórzy czarno-białą inni kolorową, na pewno nie będzie problemem wydrukowanie kilkudziesięciu kartek i porozwieszanie ich na słupach/tablicach ogłoszeniowych w naszych szkołach i uczelniach. Przestańmy mówić, że przydałaby się lepsza promocja, zacznijmy wreszcie coś z tym robić. Reklama w sieci jest ważna, jednak wszyscy żyjemy w Realu, to w nim wyszukujmy przyszłych wandejczyków.
* Zaprojektujmy ulotki, które będzie można wkładać do skrzynek czy za wycieraczki samochodów. Wystarczy, że każdy przeznaczy na to odrobinę czasu. Powiecie, że ulotki to desperacja, wcale nie, niechaj świat się o nas dowie!
* Zrealizujmy próbę reklamy w prasie lokalnej/ogólnokrajowej zrzućmy się na kolorowe ogłoszenie, które na pewno przyciągnie ludzi! Dam sobie rękę uciąć, że nasze wandejskie godło zaciekawi osobnika przeglądającego rubrykę z ogłoszeniami!
* Stale aktualizujmy wandejskie profile na portalach społecznościowych powtarzam po raz kolejny: “Niech nas zobaczą!”


“OTOCZKA” to sprawa bardzo kontrowersyjna. Ilu wandejczyków tyle koncepcji. Przeprowadźmy wreszcie oficjalne referendum w tej sprawie i nie przeciągajmy tego miesiącami. Wiem, że jeżeli powiem, którą otoczkę wolę jej przeciwnicy na pewno na mnie nie zagłosują. Mimo to zaryzykuję, mój wymarzony Wandystan, to kraj gdzie z trudem wykuwa się 1000% normy, gdzie w zimnych betonowych blokach naród krótko odpoczywa by po chwili wrócić do pracy. To kraj w którym, odbywają się masowe egzekucje ludzi posądzonych o monarchofaszyzm czy bimbrownictwo. Taki właśnie kraj mi się marzy.

POLITYKA ZAGRANICZNA - poszerzajmy współpracę z Morvanem i Winktown. W tych trudnych dla mikronacji czasach musimy się wzajemnie wspierać. Rozwijajmy nasze nieco już pordzewiałe więzi z Dreamlandem. Jeżeli chodzi o Sarmację, spróbujmy wprowadzić podwójne obywatelstwo. Tak aby obecnie zamieszkali w KS wandejczycy mogli swobodnie wspierać nasz kraj. Nawiążmy bardziej zażyłe kontakty z Biedną Republiką Ciprofloksji.


NIE CZAS NA NARZEKANIE TYLKO NA DZIAŁANIE!

Towarzysze dajcie mi szansę! Nie zawiodę, a jeżeli to się zdarzy będziecie mogli mi rozstrzelać. Przestańmy gadać o wandokalipsie, ruszmy wreszcie dupska!

KU CHWALE WANDYSTANU!

Rodzyny

Komentarze

 • Aborcjusz Struszynski

  Dziękujemy towarzyszowi kandydatowi za umożliwienie zapoznania się z programem wyborcom. Szcziszczat Wandystan!

 • Aborcjusz Struszynski

  Dziś dodam, że program przedstawiony przez tego kandydata, choć odwołuje się do najbardziej klasycznych wizji polityki mikronacyjnej w porównaniu do programów pozostałych kandydatów oraz odwołuje się do pewnych haseł wygłaszanych na LUW i ostatnim czacie miesiąc temu (czy tam kiedyś), przy pewnych wątpliwościach co do powodzenia programu promocji, jest chyba najbardziej optymistyczny i patriotyczny. Zbliżające się wybory będą właściwie skoncentrowane na wyrażeniu przez ten geriatryczny, jak mów tow. Bonek, kilkuosobowy zbiorek Wandów, czy Wandystan ma być nadal pasywny, czy ma zostać zlikwidowany, czy też ma iść do przodu lub chociaż czy ma spróbować iść do przodu mimo wszystko, spróbować ściągnąć tu jakiś nowych. Jak daleko mogę sięgnąć pamięcią, tak nie przypominam sobie bardziej dramatycznych wyborów, przed jakimi stawali Wandejczycy w trakcie kampanii prezydenckich.

 • Alojzy Pupka

  O tak, zgadzam się że te wybory są kluczowe.

 • Palpatyn Zgonarcha Lepki

  Mój Wandystan nie jest nie był i by nie był pasywny więc bez pierdolenia. I nie dzielcie Wandów na bardziej i mniej patriotycznych! Zgoda buduje!

 • [żeby komentować zaloguj się]