Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Wandea Ludów

Ivo Danuta Karakachanow Śr, 9 lutego 2011


Chciałbym, żeby Wandea stała się czymś więcej niż tylko martwym organem półżywej mikronacji.

Umożliwić innym mikronacjom i ludziom skupionym wokół tej zabawy platformę wymiany artykułów, cytatów, przedruków. Z możliwością komentowania, zapodawania na mordoksięgi (ekorz. facebook)i inne takie. Z przyciskami "Lubię" i "Chujowe".

Otworzyć się na real. Jeśli w dobie web 2.0 wirtual już nie kręci, zastrzyk idei z realnego świata nie zaszkodzi. Co udowodnił Wandystan już nie jeden raz. Nie zamykajmy się w getcie. Może tekst o ulubionej kapeli to nie tworzenie rzeczywistości ale zawsze pożywka dla aktywności. Choćby to miała być aktywność typu: "przejrzyj, kliknij, zapomnij". Ruch generuje społeczność. A w pojedynkę możemy tylko narzekać.

Apolityczność. Niech nawet monarchofaszysta ma prawo napisać coś złego o Wandzie. Wandy od tego nie ubędzie.

A nuż okaże się, że oprócz bycia dużymi dziećmi łączy nas coś więcej? Na przykład zamiłowanie kilkorga z nas do kolekcjonowania psich kup?

Mamy system, który można dopracować, żeby podstawowe zadania wewnątrzmikraconyjnego pseudofejsa spełniał. Lepsze to niż gnić.

Rodzyny

Komentarze

 • Alojzy Pupka

  Towarzysz ruszył kilka zagadnień; w uproszczeniu można by je podzielić na czysto techniczne i dotyczące zagadnień ideowych.

  Jeśli o techniczne chodzi, wyjaśniam naprędce że nowa wersja Wandei jest już od dwu miesięcy prawie skończona. Ma ona (względnie: mieć będzie) możliwość komentowania, zapodawania na mordoksięge i inne takie, a także oceniania (przyciski rodzyn i kiła). Na razie działa jak się patrzy wyświetlanie i komentowanie, nie skończyłem jeszcze modułu publikacji, a czasem coś się chrzani z logowaniem. Jest jeszcze trochę dłubania, ale już niedługo wersja beta zastąpi obecny chłam. Późną alfę/wczesną betę można już od jakiegos czasu podziwiać/wypróbować tu.

  Inna sprawa to kwestie ideowe. Wandea Ludu nigdy nie była i nie będzie cenzurowana, przynajmniej dopóki prawomocny wyrok sądu ludowego nie nakaże usunięcia jakiejś treści. Chyba nigdy nie było jeszcze takiego precedensu, żeby zabroniono w WL monarchofaszyście pisać źle o Wandzie. Od takich spraw jest PEJŻ, a nie jakaś wirtualna Mysia. Bardziej wrażliwy temat to obecność tematów realnych. Osobiście nie bolało mnie nigdy, kiedy coś takiego w Mandragoracie się pojawiało, trzeba jednak zachować umiar. Byłbym bardzo niepocieszony gdyby ponad połowa publikacji dotyczyła reala, bo świadczyłoby to o tym, że sami nie jesteśmy już w stanie wygenerować nic wewnątrz, że staliśmy się bezpłodni. Być może dobra praktyką byłoby jakieś wyróżnianie treści oftopikowych? Do kwestia do przemyślenia. Jeśli dobrze zrozumiałem wymowę tekstu (także w kontekście naszych rozmów), postulujecie też otwarcie Wandei na zewnątrz. Moim zdaniem to dobry kierunek, Wandea powinna być, tak jak w pewnym stopniu była kiedyś, azylem i trybuną wszelkiej maści uciskanych v-świata, czy to proletariuszy, czy to monarchofaszystów. Powinna też do jak najszerszego grona odbiorców docierać.

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Skoro już o technikaliach - to teraz mały fidbaczek z nowej wandei: Mnie logowanie nie działa w ogóle. Po wpisaniu danych (dobrych) strona się odświeża i tyle.

  Co do zagadnień ideowych - jak najbardziej podtrzymuję poparcie dla Wandei jako otwartej (w każdym tego słowa znaczeniu) agencji prasowej, choć brakuje mi też dawnej "redakcyjnej" wersji.

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Skoro już o technikaliach - to teraz mały fidbaczek z nowej wandei: Mnie logowanie nie działa w ogóle. Po wpisaniu danych (dobrych) strona się odświeża i tyle.

  Co do zagadnień ideowych - jak najbardziej podtrzymuję poparcie dla Wandei jako otwartej (w każdym tego słowa znaczeniu) agencji prasowej, choć brakuje mi też dawnej "redakcyjnej" wersji.

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Sorry za dubel.

  Co do oftopów realowych - jestem na ni.

 • Alojzy Pupka

  Miałem ten sam problem z logowaniem. To, jak się zdaje, problem z ciastkami od logowania w starej Wandei, które jest czymś zupełnie innym niż wspólne logowanie w SSW i nowej WL. Jeśli moja diagnoza jest trafiona, to problem zniknie po całkowitym zastąpieniu starej Wandei nową. Jak na razie, jeśli się psuje to ręcznie ciacha wyrzućta i będzie git.

 • Alojzy Pupka

  Aha, a "redakcyjna" wersja to co to takiego? I czy w temacie oftopów jesteście ortodoksyjnie na nie, czy tak jak ja uważacie że powinny być jednak jasno oznaczone jako ot i nie przeważać?

 • Redakcyjna wersja to taka, gdzie jest oficjalna redakcja pisma, która zajmuje się pisaniem za kasę/fejm/łotewer i ma wyłączność pisania. Nie mówię, brońcie Wando, żeby do tego wracać przez zamykanie Wandei, tylko że to też miało swój urok i plusy.

  BTW. Logowanie działa, dzięki.

  Co do offtopów realowych - ortodoksyjnie, jeżeli chodzi o Wandeę. Na LDMW mogą być oznaczone, na prywatnych wandeach też (wiem, wiem, ficzer dawny, popsuty i szerzej nieużywany poza moim Prezerwatem), ale główna Wandea, jak długo leci przez Planetę na szeroki świat, powinna być od Offtopów wolna.

 • Aha, działa, ale nie łapie kto wpisywał. To byłem znów ja, Jarząbek.

 • Wysłałem artykuł w nowej wersji i go nie widać.

 • [żeby komentować zaloguj się]