Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Wiadomości kulturalne

Ivo Danuta Karakachanow Śr, 28 kwietnia 2011


***

Zespół Pieśni i Tańca Pracowników Naukowych Politechniki Precelkhandzkiej przedstawił dziś w godzinach wieczornych w hali Dworca Kolejowego Precelkhanda Wschodnia pieśń inspirowaną komentarzem tow. Czerwonego Kapturka (http://wandea.wandystan.eu/2364). Piękna ta pieśń niesie ze sobą potężny ładunek emocjonalny.

A jak powszechnie wiadomo potężnych ładunków nigdy dość.

Kapturkowa przyśpiewka:

"To jest, zdaje się, tak zwana"

Oj dana, hej oj dana

Dzieje się od rana, od rana

Wszyscy tańczą ja nie tańczę

Oj la, oj dana, hej oddana

"To jest, zdaje się, tak zwana"

***

Powrócony nam szczęśliwie na łono tow. Lepki zapodaje w pierwszym programie Radia Wandyja pieśni rewolucyjne i przepyszne wiadomości (ekorz. news, bar. njusy) na których mucha nie siada i które są cud malina. Ludność wandejskich miast i wsi spontanicznie gromadzi się przy ulicznych megafonach spontanicznie spożywając kawior i symultanicznie tłumacząc zagranicznym turystom doniosłe znaczenie informacji przekazywanych na falach eteru.

***

W osadzie Pupkowice na półpustynnych terenach południowej Perrunary odbył się finał Konkursu Recytatorskiego dla Ludności Nomadycznej. Wygrał przedstawiciel lewitujących koczowników o mieszanej etnogenezie rajańsko-baridajskiej tow. Czyń Gin Pan za brawurową i gardłową melorecytację klasycznego poeamaty Jadwigi Kiełbasy-Krakowskiej "Wanda". W nagrodę otrzymał talon na wielbłąda i przenośny radioteleskop, który szczególnie go ucieszył, gdyż jak skromnie wyznał "astronomia i fizyka kwantowa to moje ulubione zajęcia w chwilach wolnych od wypasu".

***

Na Liście Dyskusyjnej Mandragoratu Wandystanu pojawił się pomysł zoorganizowania w jednej z naszych wspaniałych metropolii, rozkwitających dzięki pracy Ludu i kierowniczej opiece Socjalistycznego Państwa, powołania Ludowego Domu Pracy Twórczej. Placówka przeznaczona byłaby dla krajowych i zagranicznych artystów (także tych z krajów monarchofaszystowskich) którzy w cieplarnianych warunkach mogliby doskonalić warsztat twórczy i poznając kulturę wandejską doskonalić swoje utwory. Planuje się basen, studio masażu, bogato wyposażoną bibliotekę dzieł rewolucyjnych, salę do pingponga z doświadczonym kaowcem-instruktorem prosto z San Jang, być może także forum, natryski, stołówkę i werandę. Komisariat Ludowy d/s Aktywizacji Kultury proponuje nadanie placówce imienia tow. Altharina.

***

Dla Wandei Ludu nadawał stały korespondent "Kina i Stalina" Mariusz Marx Kolanko

Rodzyny

Komentarze

 • Polyna

  "Zespół Pieśni i Tańca Pracowników Naukowych Politechniki Precelkhandzkiej przedstawił dziś w godzinach wieczornych w hali Dworca Kolejowego Precelkhanda Wschodnia pieśń inspirowaną komentarzem tow. Czerwonego Kapturka (http://wandea.wandystan.eu/2364)."

  Ej, ale creditsy to dajcie Pupce, to przez niego mi fiutka^Wkomentarz ucięli ;/.

 • Aborcjusz Struszynski

  To jest, zdaje się, tak zwana

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  Też tak uważam, tow. Struszyński

 • Aborcjusz Struszynski

  No to myślimy podobnie. Konwergencja? Symetria? To jest, zdaje się, tak zwana

 • Alojzy Pupka

  Wcale że nie, nic się przez mnie nie stało! To co teraz robisz, Kapturek, to tak zwane

 • Aborcjusz Struszynski

  Przez Was, towarzyszu Pupka? Przez Was? Ale cóż, ja się niekiedy gorzej wysławiam, zjadam literki, podmieniam literki... cóż, to jest typowa, zdaje się, tak zwana

 • [żeby komentować zaloguj się]