Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Sukces komunistów w Sarmacji

Marceli Baldachim Khand, 18 sierpnia 2011


W godzinach wieczornych kurier z Grodziska przekazał Mandragorowi Pupce wieści zza morza. W przeprowadzonych wyborach do Sejmu Księstwa Sarmacji olbrzymi sukces odnieśli towarzysze z siostrzanej dla KPS(w) partii - KPS(s).

Komunistyczna Partia Sarmacji zdobyła 2 z siedmiu mandatów (mandragor senior, były książę Michał Feliks; były prezydent MW Iwan Karakachanow) z poparciem 26,25% wyborców.

Towarzyszom z Sarmacji gratulujemy.

SPRZED CHWILI: Z informacji ustalonych przez Żołnierza Namiętności wynika, iż trwają rozmowy koalicyjne z Partią Pracy Piotra Mikołaja. Źródło zbliżone do Księcia Sarmacji informuje, iż przedmiotem debaty jest unormowanie także unormowanie sytuacji prawnej Świeckiego Kościoła Wandejskiego na wzór konkordatu znanego ze świata realnego. Redaktorom Wandei Ludu nie udało jednak się zweryfikować powyższej pogłoski.

mandragor senior Khand

*) pozwoliłem sobie opublikować, bo z uwagi na tematykę, myślę, że może wydać się to informacja interesująca dla wandejskiego czytelnika

Rodzyny

Komentarze

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Można to uznać za umiarkowanie korzystne dla Wandystanu. Choć sojusz kefaszystów z komunistami? Nie brzmi najlepiej.

 • Marceli Baldachim Khand

  Tylko, że akurat teraz Partia Pracy jest mocno demokratyzująca, chociaż część pomysłów jest raczej oparta na zasadzie silnego państwa.

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Cóż, patrząc na program, to Partia Pracy jest przede wszystkim partią bezideową, systemowo-establishmentową.

 • Marceli Baldachim Khand

  Dużo można powiedzieć o Partii Pracy - ale akurat jeżeli oceniać obiektywnie, to miała najbardziej wyrazisty (inna kwestia - do oceny - czy słuszny program). Bo wbrew pozorom kwestia prywatyzacji miejscowości czy takiego a nie innego modelu egzekucji prawa karnego na forum ma istotne znaczenia praktyczne, a deklaracje o tym, czy jesteśmy za sprawiedliwością społeczną czy prawem boskim monarchy są paradoksalnie bezideowością. Bo o tym to sobie każdy może pieprzyć, nawet na czystej forumnacji.

 • Anarchia Napalm Perun

  Nie przesadzajmy. Skupianie się tylko na praktycznym rozwiązywaniu problemów bez światopoglądu, z którego wynikają cele i praktyczne działania to działanie na oślep. Inna sprawa, że prędzej czy później, w miarę działań praktycznych zostałyby wykształcone zapewne idee zbierające całość doświadczeń. Partie, które mówią "my zrobimy to i to", a nie mówią dlaczego i jaki mają życiowy cel, to partie niebezpieczne. Nawet jeśli rzeczywiście chcą skupić się "pozapolitycznie" na usprawnieniu kilku pierdół.

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Obywatelu Piotrze Grzegorzu, przy tak praktycznym podejściu "partiami" możemy nazywać grupy zwolenników różnych rozwiązań w grze typu RWŚ. Polityka to kształtowanie państwa wg. pewnych wizji, a nie postulaty techniczne.

 • Alojzy Pupka

  Tak i nie, tow. Radziecki. Zgadzam się, że wizja, ideologia, jest absolutnie niezbędna żeby mówić o jakiejś polityce, ale postulaty techniczne często bywają niebywale ważkie, a przy tym praktycznie nie do wywiedzenia z programu ugrupowania. Przywołajmy choćby stosunek KPS do obowiązku systemowego czy betonowe przywiązanie do oldskulowych dizajnów strony głównej; na siłę da się oczywiście umotywować wszystko, ale czasem to jednak tylko kwestia gustu i upodobań.

 • [żeby komentować zaloguj się]