Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

[WEK] Nowy trener Rotoru: Drżyjcie cieniasy!

inż. Max Zwell, 18 lutego 2014


Z wywiadu z inż. Zwellem (WKTiR, uczelnie które ukończył to m.in: Politechnika Precelkhandzka, Uniwersytet Latający, Konserwatorium Muzyczne w Wałbrzychu, Oxford, MIT, Akademia Sztabu Generalnego w Moskwie, Technikum Budowy Dróg i Mostów w Lublinie):

- Pamiętam jak na studiach podchodziliśmy w okolice stadionu poganiać się trochę z robotniczymi kibolami Rotoru. Lubiłem przywalić jakiś cytatem z klasyków termodynamiki albo dobrze podkręconą całką w niczego niespodziewającego się robociarza. Zazwyczaj bronili się poezją albo muzyka atonalną, czasem posuwali się nawet do wyciągnięcia argumentów z filozofów burżuazyjnych. Nigdy nie zapomnę pewnego wieczoru. "Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam Zwell" - tak potem śpiewali koledzy. I rzeczywiście przyświecałem wtedy latarką górniczą "Luminarz", na ogniwo łukowo-betonowe. Niezniszczalny sprzęt. W każdym razie, było nas czterech. Dwóch studentów pierwszego roku górnictwa, jeden architekt z podyplomówki i ja. Szczyl, dopiero co drugi doktorat obroniłem i w trakcie habilitacji byłem - dziś to brzmi śmiesznie, ale jaki dumny z siebie byłem! W okolicy słyszało się, że ślusarze, budowlańcy i inni kibice robotniczego Rotoru potrafią zagrać nieczysto. Ale to co wtedy zrobili... Soren Kierkegaard po duńsku poleciał pierwszy, przytomnie jeden z górników oddał szybkim ciosem z dynamiki cieczy, a już widzę kątem oka jak następny robol wytoczył Petera Sloterdijka i jego "Der Denker auf der Bühne. Nietzsches Materialismus". Na szczęście inżynierowie nie gęsi i Aksjomaty Zermelo-Fraenkela mają. Dużo by opowiadać, fakt że wygraliśmy, choć jeden z kolegów poszedł później na językoznawstwo to wszyscy oponenci zostali matematykami. Swoją drogą kibole z Toalety (sektor fanatyków Rotoru na Stadionie im. Hodży) muszą dostawać kurwicy widząc, że klub przejęli ścisłowcy.

Ha! Ale to nie oznacza, że tradycje wygrywania ligi zostaną zapomniane! O nie! Już obliczyliśmy reżym treningowy, skonstruowaliśmy specjalne buty i nieuciskowe skarpety, cały skład zapisał się na wykłady z fuzji jądrowej w gwiazdach ciągu głównego. Efekty mamy! Skład podstawowy rozpierdolił dzisiaj o 23.00 skład rezerwowy 7:0. Dlatego mówię wszystkim oponentom:

Drżyjcie cieniasy!

Rotor lata 70te ROTOR przed laty

Rodzyny

Komentarze