Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Dalsza eskalacja napięcia w Winnicy

inż. Max Zwell, 22 kwietnia 2014


Po stabilizacji ostatnich dni siły zgromadzone w Winnicy-Radziecku coraz głośniej domagają się władzy ludowej stojącej po stronie ludu, a nie zajmujących się debatowaniem nad wskaźnikami aktywności. Lud jest wkurwiony i ust pełnych postulatów o wolności nie da mu się zatkać eklerkami. Coraz częściej uzbrojeni ludzie jednoczą się pod sztandarami Wolnej Winnicy.

Flaga WPRD

Zmechanizowane Oddziały Obrony Miejskiej SAL w Winnicy mają coraz większe trudności w udawaniu, że nie popierają wolnościowych, oddolno-demokratycznych postulatów zgromadzonych sił. Pozostają wierne i wierni towarzyszce Wileńskiej, lecz widzą, że stojąc po stronie ugodowych władz wandejskich stoją po stronie Grodziska. Nieoznakowani ochotnicy oddziałów niesprecyzowanego pochodzenia pomagają formować wspólnie z bojówkami WKRiR oddziały Samoobrony Winnickiej. Na ich czele stanęli inż. Max Zwell i pragnący zachować anonimowość czarnoskóry młodzieniec z wąsami.

Ochotniczka

Regularne oddziały SAL zajęły strategiczne pozycje w pobliżu węzłów tramwajowych. Ustawiono punkty kontrolne. De facto w części miasta panuje stan wojenny.

Czech-pojnt

Jak zareaguje lokalna władza? Czy zdecyduje się stłumić protesty siłą? Co na to rządy w Genosse-Wanda-Stadt i Grodzisku? Czy Radziecki umyje?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi należy spodziewać się wkrótce.

Z Winnicy-Radziecka donosił Rewoluty Miętki-Nieorski, "Poradnik Działkowca"

Rodzyny

Komentarze

  • Polyna

    Oświadczam, że nic nie mam zamiaru stłumiać. No chyba że przestaniecie mi przynosić eklerki.

    PS. Czyżby ten anonimowy młodzieniec to Griszka?

  • inż. Max Zwell

    Grisza chodził do szkoły w latach 90tych. Nie jest więc młodzieńcem.

  • [żeby komentować zaloguj się]