Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Transport w SKOK

inż. Max Zwell, 9 czerwca 2014


W dniu dzisiejszym inż. Zwell wziął się w garść i dokończył system transportu w SKOK. Następnym etapem prac będzie wprowadzenie możliwości stawiania budynków i przetwórstwa materiałów budowlanych.

W chwili obecnej można:

  1. Przekazywać przedmioty zarówno kooperatywom jak i osobom fizycznym
    Każdy z członków kooperatywy może zabrać przedmiot z jej magazynów stając się tym samym jego posiadaczem. Do członków kooperatywy należy ustalenie we własnym zakresie ustalenie zasad co, kto i dlaczego pobiera z jej magazynów. System w to nie wnika. W prosty sposób wynika z powyższego również fakt przekazania przedmiotu innej kooperatywie. Osoba do tego wyznaczona musi pobrać przedmiot, przetransportować do lokacji w której znajduje się siedziba kooperatywy-odbiorcy i przekazać go.

  2. Transportować przedmioty za pomocą pojazdów.
    Pojazd jest, tak jak wszystko w SKOK, przedmiotem. Dodatkowo posiada swoje cechy − ładowność, pojemność zbiornika paliwa, ilość zatankowanej benzyny i współczynnik spalania. Możemy posiadać wiele pojazdów, ale tylko jeden prowadzimy w danym momencie. Aby „zasiąść za kółkiem” w module SMEGMA zmieniamy pojazd na „przedmiot osobisty”. Teraz nasz maksymalny udźwig równy jest udźwigowi pojazdu. Podczas poruszania się po drogach Wandystanu za pomocą pojazdu nie zużywamy jarug − zużywamy benzynę którą uzupełnić można przedmiotem „Benzyna” (Smegma → Płyny). Od współczynnika spalania i rodzaju drogi zależy ilość spalonego paliwa. Jeżeli opuścimy pojazd („zmagazynujemy go” w SMEGMA) wszystkie przedmioty nie będące banknotami, monetami, orderami i medalami zostaną automatycznie zmagazynowane wraz z nim − zużyciu ulegnie jedynie pojazd. Oczywiście możemy to zrobić „ręcznie” dla każdego przedmiotu z osobna − wtedy zużyciu ulegną poszczególne przedmioty.

Docelowo zarówno pojazdy jak i paliwo trzeba będzie wyprodukować w odpowiednich budynkach.

WKTiR

Gdyby coś z powyższego było chujowo wytłumaczone lub niejasne - pytajcie w komentarzach

Rodzyny

Komentarze