Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Podsumowanie 7. sezonu WEK

Michał Michaelus, 29 sierpnia 2014


Rozgrywki zakończyły się już na początku sierpnia, ale dopiero teraz znalazłem czas na napisanie krótkiego podsumowania. Wandisze Erste KlaBe po początkowym entuzjaźmie z sezonu na sezon słabnie w oczach. W siódmym sezonie grą w piłkę na poważnie zainteresowanych było tylko cztery, może pięć ekip.

Mistrzowie - Dżuma

Tytuł całkowicie zasłużenie zdobyła Dżuma prowadzona przez trenera Karakachanowa. Przez długi czas szczyciła się mianem nie dość, że niepokonanej ekipy to i super szczelnej obrony nietracącej goli. Ostatecznie w 20 meczach ekipa z Cracoffii straciła tylko siedem goli i pięć punktów (wszystkie ze stołecznym Dymano).

Rewelacja - Dymano

Rewelacją sezonu okazało się Dymano. Dość zaskakująco zdobyło wicemistrzostwo. Wygrało i zremisowało z Dżumą. Niestety ekipaze stolicy zdobyła tylko punkt w starciach z byłymi mistrzami z Sosnowca i na dodatek zanotowała zaskakujący remis z Mostostalem. Ale z taką formą w przyszłym sezonie podopieczni trenera Janiaka mają duże szanse na tytuł.

Zawód - Gwiazda

Dopiero trzecią lokatę zajęła dominująca w ostatnich dwóch sezonach Żółta Gwiazda prowadzona przez Michaelusa. Ale po dwóch porażkach z Dżumą sosnowiczanie nie mogli liczyć na więcej. Tym bardziej, że Wieśniacy zaliczyli także upokarzającą porażkę z ekipą bez trenera - Rotorem.

Pusta ławka - Rotor

I właśnie Rotor jest chyba największą sensacją ligi. Cały sezon grali bez trenera, na ustawieniu domyślnym, a jednak zakończyli sezon na czwartym miejscu. Ekipa z Precelkhandy przegrywała tylko z ekipami z podium. Jeśli w przyszłym sezonie Rotor znajdzie szkoleniowca to może powrócić na top.

Swoją obecność w lidze zaznaczał jeszcze winnicki Mostostal prowadzony przez towarzysza Ziutka skupiony jednak raczej na trenowaniu młodzieży.

O reszcie ekip nie ma co wspominać, gdyż była bardzo głębokim tłem.

Na początku września startuje kolejny sezon WEK. Zapraszamy wszystkich chętnych menadżerów do zgłaszania nowych ekip i przejmowania istniejących. Do wzięcia od zaraz jest dwukrotny mistrz WEK i czwarta ekipa ostatniego sezonu - Rotor.

Końcowa tabela 7. sezonu WEK:

 1. Dzuma Cracoffia 20 55 73 - 7
 2. Dymano GWS 20 51 77 - 18
 3. Żółta Gwiazda Sosnowiec 20 49 75 - 21
 4. Rotor Precelkhanda 20 45 66 - 47
 5. Mostostal Winnica 20 35 53 - 45
 6. Korniszony Las Vandas 20 25 35 - 44
 7. Kondom Ludwikoburbansk 20 23 25 - 36
 8. Arirang Sangjang 20 17 22 - 58
 9. Rabini Precelkhanda 20 8 8 - 59
 10. Qlimax Sigmarstadt 20 7 10 - 52
 11. Meretrices ab Anhalt 20 4 5 - 62

Rodzyny

Komentarze