[WEK] Pierwsza wygrana Arirangu

Prezerwatyw Tradycja Radziecki, 31 sierpnia 2014

[Przedruk z X11]

Trening

Po dwóch porazkach z Zólta Gwiazda Sosnowiec, Arirang rozegral jeszcze dwa spotkania towarzyskie - z mistrzami z Dzumy Cracoffia i z wicemistrzami - stołecznym Dymanem.

Pierwsze ze spotkan bylo kolejna porazka - Arirang po raz kolejny wystawil swoich najmlodszych, slabszych zawodników, aby ich nieco rozgrzac przed sezonem. Efekty byly przewidywalne - mistrzowie rozgromili na wlasnym stadionie mlodzików, nawet sie specjalnie nie pocac. 4-0 w pierwszej polowie, potem jeszcze dwie bramki. 6-0 zabolalo, pomimo ze na zwyciestwo nikt w Arirangu sie nie nastawial.

Dlatego tez do meczu z Dymanem trener postanowil wystawic nie mlodzików, ale zespól mieszany, starsze gwiazdy obok nowicjuszy. Z pozytywnym efektem - juz w trzeciej i siódmej minucie padly bramki Arirangu, strzelone przez doswiadczonego Roystona. W 22 minucie Jin-Il Sung dobil na 3-0.

Po przerwie Arirang nadal atakowal - Han Keum strzelajac w 54 minucie wywolal szal na Sangjanskich trybunach - szykowala sie masakra równa tej sprawionej nam przez Dzume. Jak sie okazalo jednak - Arirang nagle oslabl, a goscie przeszli do kontrataku. W 57 padl ich pierwszy gol, kolejne w 69 i 78. Na koniec Arirang zdolal sie zmobilizowac na tyle, zeby utrzymac zwyciestwo, nie tak jednak slodkie jak sie spodziewano.

Miejmy nadzieje, ze ta stopniowa poprawa wyników bedzie utrzymana.