[WEK] Kolejne zwycięstwo w sparingu

Prezerwatyw Tradycja Radziecki, 3 września 2014

(Przedruk z x11)

Trybuny szaleją po zwycięstwie

Mimo krakania antyfanów Arirangu, kolejne (trzecie w ostatnich tygodniach) spotkanie towarzyskie z przodującą drużyną WEK - Żółtą Gwiazdą Sosnowiec - zakończyło się zwycięstwem. To już drugie w ostatniej serii sparingów!

Przebieg spotkania był bardzo wyrównany. Arirang zaskoczył dobre dobraną taktyką i przygotowaniem - ale obie drużyny grały dobry, ofensywny futbol. Wyczerpująca walka miała charakter wymiany ciosów. Zaczął Arirang - w 23 minucie, po oderwaniu, do bramki trafił Rihan Dipdeep. Już w 31 minucie Sosnowiczanie skontrowali, wyrównując w pięknym stylu po tym jak Ignazio Beretta strzelił z rzutu wolnego prosto w bramkę. Arirang nie dał się jednak zbić z pantałyku - Sosnowiczanom "do szatni" w 45 minucie bramkę strzelił Jin-Il Sung.

Po przerwie obie drużyny mocno się pilnowały i próbowały naciskać, ale dobra defensywa zatrzymywała rajdy obu dróżyn. W 66 minucie strzałem z daleka Narri corrent wyrównał na 2-2 - i zdawało się, że szczęście przechyla się na stronę gości. Jednak Arirang przełamał kontratak i w 75 minucie kapitan Cristian Jamelli ustalił wynik na 3:2 dla gospodarzy.

Kolejny sukces ucieszył tak graczy, jak i trenera. To kolejny dowód, że Arirang odbudowuje się po okresie smuty. W ostatnich dniach drużyna przyjęła ponadto dwóch nowych zawodników - zakupionego z trzeciej ligi zongyańskiej bramkarza Qi Yang Sana (25 l.) oraz powołanego z kadry młodzieżowej obrońcę Kim Kim Kima (18 lat). Jest to kolejny element taktyki trenera, który chce odmłodzić zespół i będzie się starał wejść na szczyt za 3-4 sezony.