ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

WEK: Mistrzostwo wraca do Sosnowca

Michał Michaelus, 20 października 2014

Puchar

Zakończył się 8. sezon Wandisze Erste KlaBe. Jeden z nudniejszych sezonów. A już na pewno najkrótszy w historii. Do gry przystąpiło w nim jedynie sześć ekip. Mistrzem Wandystanu została Żółta Gwiazda Sosnowiec odzyskując tytuł po sezonie przerwy. Wieśnicy zakończyli sezon bez porażki wygrywając 9 razy i raz remisując. W dziesięciu spotkaniach stracili zaledwie jednego gola.

Jedyną ekipą, która mogła zagrozić sosnowiczanom była Dżuma. Jednak aby tego dokonać zawodnicy z Cracoffii musieli przede wszystkim pokonać w piątek Żółtą Gwiazdę. Jednak sosnowiczanie wygrali z Dżumą pewnie 2:0 i już od piątku mogli świętować mistrzostwo.

Na trzecim miejscu sezon zakończył winnicki Mostostal. Jednak zdobycz punktowa brązowych medalistów to zalewie połowa dorobku mistrzów. Na czwartym miejscu zameldowało się wielkie odkrycie poprzedniego sezonu - Dymano. Niestety w tym sezonie w ekipie ze stolicy coś się zacięło.