Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Powstanie i upadek Mao Chéngshì (cz.1)

Prezerwatyw Tradycja Radziecki, 8 listopada 2014


Mao Chéngshì to nazwa miasta nadana przez tow. Kim Ciąg Suta portowemu miastu Lynczuan. Lynczuan służyło przez lata jako port obsługujący tranport towarów dla całej Zongyi. Pomimo ciężkiej pracy, jaka miała tam miejsce, miasto to było raczej senne i monotonne.

Lynczuan przed reformą

Dlatego też przybycie tam tow. Kim Ciąg Suta było źródłem wielu nadziei. Tow. Sut stawiał na dwie rzeczy - modernizację i rozbudowę lokalnego przemysłu. Wiele z jego pomysłów było nowatorskich - otwarcie na współpracę z zagranicą, specjalne strefy ekonomiczne, społeczna gospodarka rynkowa... W Lynczuan zaczęły wyrastać wysokie wieżowce, a porty przekształcały się w mariny, do których zawijało co raz więcej drogich jachtów. Wkrótce potem tow. Sut przeforsował zmianę nazwy z klasycznego "Lynczuan" na "Mao Chéngshì".

Z czasem tranzyt towarów spadał, a Sangjang musiało stworzyć nowy port towarowy na własnym wybrzeżu. W mieście w tym czasie powstaje lokalno-prywatne konsorcjum, które postanawia zainwestować w górnictwo (Mao Kopaliny). Jako dość nowatorski pomysł w mieście nadmorskim, projekt spotyka się z mieszanymi uczuciami - ale kopalnia powstaje w specjalnej strefie ekonomicznej, więc możliwości ingerencji są ograniczone.

Mao Chengsi za Suta

Właśnie wtedy, u szczytu rozkwitu, na idealnej budowli Suta pojawiły się jednak rysy...

c.d.n.

Rodzyny

Komentarze