Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Powstanie i upadek Mao Chéngshì (cz.2)

Prezerwatyw Tradycja Radziecki, 9 listopada 2014


Niniejszy artykuł to kontynuacja pierwszej części historii Mao Chéngshì. Jeśli nie czytałeś - przeczytaj!

Pozornie nic złego się nie dzieje. Mao Chéngshì puchnie od importowanych towarów, nowych "superlekkich budynków" i zagranicznego kapitału, który inwestuje duże kwoty w ten przyczółek kapitalizmu w Wandystanie. Również doświadczeni wandejczycy patrzą na ekscesy Suta przez palce. "Lekki rewizjonizm nie jest szkodliwy społecznie" czytamy w artykule tow. Pupki napisanego w tym czasie do lokalnej gazetki. Mówi się, że gdy artykuł powstawał, Sut miał przez cały czas w gardle kawał exmandragorskiej kiełbachy.

Pupka i Sut na gospodarskiej wizycie
Pupka i Sut na gospodarskiej wizycie na terenie przyszłych inwestycji

Jednak z czasem z miasta zaczynają wypływać niepokojące wieści. Z racji na uwarunkowania specjalnych stref ekonomicznych, pieniądze spływają raczej do inwestorów niż do społeczeństwa - gdyż podatki są niskie. Do tego dochodzą niższe pensje i gorsze warunki pracy - normy w tym zakresie musiały zostać zawieszone ze względu na pogoń za "obniżeniem kosztów pracy". W odpowiedzi na uzasadnione wątpliwości zgłaszane przez mieszkańców i komisję Partii, Sut wyciera sobie gębę frazesami o "oddolności" wolnorynkowego eksperymentu.

Tymczasem w ciemnych zaułkach rozwija się kryminalizm, pozostający w ścisłym sojuszu z kapitalistyczną elitą. Nieznane w innych rejonach Wandystanu używki, takie jak alkohol, znajdują amatorów w psującym się mieście. Głowę podnosi chimera heteroseksualizmu - co znajduje swój wyraz w otwarciu niemal oficjalnie heteroseksualnego baru w centrum miasta.

Choć krytyka innych obywateli spływała po nim jak po kaczce, propagandowe obrazki z miasta powoli przestają przykrywać odstępstwa Suta od wandnej drogi. Raport komisji dyscyplinarnej zongyańskiego wydziału Partii trafia pod obrady Komitetu Centralnego - niestety, z uwagi na napiętą sytuację polityczną wielokrotnie spada z porządku obrad. Kiedy wreszcie zajęto się tym, inne kwestie - m.in. deklarowane poparcie Suta dla niepodległości - zadecydowały o zbagatelizowaniu tej sytuacji.

Pupka i Sut po głosowaniu
Pupka gratuluje tow. Sutowi pomyślnego wyniku głosowania

Tymczasem sytuacja w mieście nadal się pogarszała...

Rodzyny

Komentarze

 • Alojzy Pupka

  To był artykuł napisany kolektywnie przez całe KC, ja się tylko pod nim podpisałem jako pierwszy, bo byłem wtedy I Sekretarzem. Proszę nie pisać o tym tak, jakby to było moje osobiste stanowisko!

 • Polyna

  Oj tam, zawsze się troszeczkę pisze!

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  > sugerowanie że kolektywnie KC jest zrobić cokolwiek, włączając w to znalezienie swoich tyłków...

 • Alojzy Pupka

  To były inne czasy, byłem wtedy w zasadzie figurantem. Zwłaszcza w kwestiach gospodarczych, w których decyzje podejmował towarzysz Hilary Minc. Ja tylko nie chciałem żeby Scholandia wprowadziła czołgi, stąd ten stan wyjątkowy. A że ktoś zginął? Jakiś Konieczny? Czy to moja wina?

 • Alojzy Pupka

  Czy można zgwałcić prostytutkę?

 • inż. Max Zwell

  Tak to jest jak doświadczonych rewolucjonistów przesuwacie do prac inżynierskich, a leśne dziadki rządzą Ludowa Ojczyzną!

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Śmiecie twierdzić, że wiecie lepiej od Partii, na jakim stanowisku się lepiej sprawdzacie? Obawiam się, że ulegliście błędnym neoliberalnym złudzeniom.

 • Helmut Walterycz

  Drogą błędów i wypaczeń budowała się Zongya!

 • Helmut Walterycz

  Na szczęście w Kapeluszach!

 • [żeby komentować zaloguj się]