Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Rolmasz buduje stolicę!

inż. Max Zwell, 30 listopada 2014


Widoczek

W rekordowym tempie 24 godzin od złożenia wniosku o pozwolenie na budowę stołeczna kooperatywa Rolmasz ukończyła budowę aż trzech budynków w dzielnicy Aglomeracji Stołecznej - Chęci Robotniczej.

Powstały: Ujęcie wody im. Szybkich Spustów, Żwirownia "Pod Lasem Mugabowskim" oraz Cementownia im. Kellera

Cementownia im. Kellera Cementownia im. Kellera

Materiały budowlane wydane przez Centralną Komisję Planowania zostały z braku magistrali kolejowej przewiezione do Chęci Robotniczej ciężarówką CzAr 315M (również przekazana przez CKP) w aż pięciu kursach. Ładowność bowiem tego pojazdu to 25 kaliszy, a jadna paleta materiałów waży ich pięć. Trasa G2921 (Genosse-wanda-Stadt - Chęć Robotnicza) jest wyboista, ale nie ma takich wertepów które by zatrzymały wandejskich budowniczych.

CzAR 315M CzAR 315M

Jak mówi jeden z kierowców Rolmaszu, prof. doc. hab. net. Ledrud Kombatant Lewacki-Czerstwy: - Musimy szybko rozwinąć się i skołować więcej ciężarówków i wozić we trzech bo mimo że do Chęci tylko dwóch rzutów beretem to żem się znudził tym jeżdzeniem w te i nazad. Zwłaszcza, że Zwell dopiero po trzecim kursie dopisał moduł automatycznego wyładunku.

Zwell

Cały proces transportu i budowy monitorował osobiście inż. Zwell wprowadzając przy okazji drobne poprawki do systemów SKOKu.

Budowa

Jakby tego było mało ostatnie jarugi jakie były dostępne w kooperatywie Rolmasz przeznaczono na wydobycie i spaletowanie pięciu palet kruszywa. A jak dobrze wiemy pięć palet kruszywa i jedna paleta wody to lśniąca nowością paleta materiałów budowlanych. W planach jest zamiana Chęci Robotniczej w prawdziwie przemysłową dzielnicę stolicy.

Do Centralnej Komisji Planowania spływają coraz to nowe wnioski o przekazanie materiałów budowlanych i samochodów ciężarowych. Kasa Ludowa nie wyrabia z przelewami na służbowe karty WanderCard buduarów regionów chcących zlecić budowy w swoich regionach.

Prawdziwie ludowowa planowo-oddolna gospodarka wkracza w okres burzliwych początków. Przed nami pierwsze kroki do ogłoszenia pierwszego Planu Dwumiesięcznego!

Szcziszaczat Wandystan! Bhawo ja!

Rodzyny

Komentarze

  • Alojzy Pupka

    Bhawo inżynieh! Czy na przedostatnim zdjęciu to właśnie on we własnej osobie?
    Rozbudowa Chęci to wspaniałe wydarzenie, w którym i ja chcę mieć swój udział. Właśnie przepracowałem sto jarug na rzecz Rolmaszu i udaję się na zasłużony fajrant!

  • [żeby komentować zaloguj się]