Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Odpowiedź Wandera na kuriozalne oskarżenia.

Defloriusz Dyman Wander, 4 stycznia 2015


Oto, co w mojej sprawie napisał donosiciel, tow. Walterycz:

Towarzysze! Tow. Wander, mandragor senior, u nas nie udziela się już dawno. Tymczasem, za górami, za morzami, atakuje same podstawy naszego państwa. Zakłada partie komunistyczne odrębne od KPS(w), prowadzi działania niezgodne z doktryną wandejskiej polityki zagranicznej oraz publikuje treści ośmieszające mandragorat.
Inkryminowany tekst można znaleźć tutaj.
Moje serce jest pełne oburzenia, a nauki wyniesione z Engels III nakazują mi zawyć z rozpaczy.
Wnioskuję do kolektywu o dodanie mand. Wandera do grona mandragorów-renegatów oraz do pretoriatu o podjęcie działań wyjaśniających"

Moja odpowiedź na to kuriozum jest następująca:

a/ udzielanie się, lub nie, w Wandystanie, nie stanowi przestępstwa - miałem więc prawo się nie udzielać wedle uznania,
b/ nigdy nie prowadziłem i nie prowadzę działań "atakujących same podstawy naszego państwa"
c/ zakładanie partii komunistycznych odrębnych od KPS(w) nie jest przestępstwem, co więcej - nigdy nim nie było, a większość podejmowanych przeze mnie działań rewolucyjnych, także wspólnie z autorem tego wniosku, tow. Walteryczem, była podejmowana w ramach takich partii (vide rewolucja w Al-Rajn, czy Gnomia),
d/ nie obowiązuje mnie prowadzenie działań zgodnych z doktryną wandejskiej polityki zagranicznej - jestem zwykłym obywatelem i mam prawo nawet nie znać tej doktryny (zresztą nie znam),
e/ nie publikuję żadnych treści ośmieszających Mandragorat, link załączony przez donosiciela jako rzekomy "dowód" nie ma z Mandragoratem ŻADNEGO związku.

Donosiciel nie wykazał popełnienia przeze mnie jakiegokolwiek przestępstwa. Jestem niewinny i żądam natychmiastowego uwolnienia mnie z aresztu. W Awarze Południowej prowadzę działania rewolucyjne - ktoś musi, skoro żaden z towarzyszy o tym nie pomyślał. Cóż, dupki przyrosły do biurokratycznych stołeczków.

Rodzyny

Komentarze

 • inż. Max Zwell

  Mówię to z niechęcią, bo Wandera nie lubię (jako człowiek pracy gardzę przebrzmiałymi celebrytami w rodzaju Wanderów, Karakachanowów i im podobnych), ale: Niestety ma rację i nie mamy podstaw do zamykania go i prowadzenia śledztwa.

 • Polyna

  Gdyby tow. Wander więcej się udzielał w Wandystanie, zamiast lansować się w małym kraiku na północy mikroświata, wiedziałby że z racji braku odpowiednich przepisów naszy wymiar sprawiedliwości działa biorąc pod uwagę nie skodyfikowane prawo, a słuszność rewolucyjną. Co w praktyce oznacza, że przestępstwem jest cokolwiek, co wandejski wymiar sprawiedliwości uzna za działalność kontrrewolucyjną.

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Kuriozalna jest tylko obrona oskarżonego, który tak bardzo spaczył swoje spojrzenie na świat wysługiwaniem się monarchofaszystom, że nie dostrzega już tego, co widzi każde wandejskie dziecko.

 • Sukces Dupostrzał Zwell

  arbuz?

 • [żeby komentować zaloguj się]