Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Urbi und gorbi

Alojzy Pupka, 6 kwietnia 2015


Gorbi 8-bit

Świąteczne wypierdalać!

Siostry i bracia w Wandzie. I wy, nitopsynitowilki. Święto Grosse Nacht Gluck to wspaniała uroczystość, przypominająca o konkretnym historycznym zwycięstwie, ale też o ostatecznym sukcesie dziejowym, jaki bez wątpienia odniesie wandyzm-żenadyzm. Pismo poucza nas: Gdy zaś zginął Lancelot, rozpadło się jego Królestwo i tam gdzie niegdyś stało Burżujopolis, dzisiaj kwitnie socjalizm.(I Asmd 12, 18). To napawa każdego z nas wewnętrznym spokojem i poczuciem słuszności.

Innym ważnym wymiarem tych dni, jest pamięć o potwierdzonej taktycznej skuteczności szerokich frontów ludowych. Walczący pod Wzgórzami Stempniewickimi pod dowództwem tow. Wandy partyzanci SAL nie odnieśli by prawdopodobnie tak spektakularnego zwycięstwa, gdyby nie współpracowali z sarmackimi monarchistami i śmiesznymi Celtami, którzy, choć jowialni, nie zawsze jak trzeba postępują. (Jest wszak powiedziane I Pilnujcie, żeby im jajka spod spódnicy nie wystawały! Tow. Mirth tego nie lubi! (Rys 2, 5), oni zaś bezwstydnie bielizny unikają.) Nauka o sojuszach taktycznych powinna zapaść nam w serca równie głęboko, jak dudniący przed odmęty wieków głos Marksa, Wandy i Hodży. Nigdy jednak nie zapominajmy, że nawet ci, z którymi współpracujemy, to tylko mniej groźni monarchofaszyści i że ostatecznie i ich zmiecie waletz rewolucji.

Na nadchodzące ciepłe dni udzielam wandosławieństwa urbi und gorbi wszystkim, którzy czują się wandowymi dziećmi. Nie przesadzajcie z antyalkoholem pitym nad brzegiem Bystrorzeki w dniach urlaubowych i nie pozwólcie, żeby większe nasłonecznienie ujemnie wpłynęło na waszą wydajność.

Wasz, Wziernik V


PS: Duch Świecki ozwał się do mnie, gdy na pustyni Negev medytowałem, że oto nadszedł czas na zwołanie soboru. Wobec tego każdego, kto zainteresowany jest kierunkiem, w jakim zmierzać ma łódź wandowa, wzywam do stawienia się w Gagarinach. Tam, w barze mlecznym Makaronik toczyć się będą nasze obrady. Technicznie, wykorzystać zamierzam jako medium nie używaną obecnie do żadnego innego celu LDMW; kanałów przepływu informacji mnożyć ponad potrzeby nie należy. Proszę o przekazanie tego ogłoszenia aż po krańce vświata i ewentualną pomoc analfabetom LD. W.

Mozaika

Rodzyny

Komentarze