Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Piłka nożna - Starcie na szczycie

Michał Michaelus, 11 listopada 2015


Trenerzy Świckich i Krasnoludów witają się czule przed meczen

Już w sobotę jedno z ważniejszych wydarzeń w wandejskim sporcie. W 6. kolejce Ekstraklasy Sarmackiej Ligi Piłkarskiej zmierzą się Synowie Wandy i Rantiochskie Krasnoludy - aktualny lider i wicelider tabeli. Walka o mistrzostwo zaczyna wkraczać w decydującą fazę.

Obie ekipy prowadzone są przez uznanych wanejskich szkoleniowców. Trenerem Kransoludów jest Helmut Walterycz, pełnący aktualnie także funkcję selekcjonera reprezentacji Wandystanu. Na zakończonym ostatnio mundialu nasza reprezentacja pomimo wygrana grupy odpadła w ćwierćfinale. Jednak w najnowszym rankingu drużyn v-narodowych uwzględniającym wyniki z ostatnich 6 sezonów Wandystan plasuje się na 2. miejscu. Krasnoludy to także aktualny wicemistrz SLP (w sumie 1 mistrzostwo i osiem srebrnych medali) i zdobywca Pucharu SLP (w sumie 2 puchary na koncie). Warty podkreślenia jest fakt, że trener Walterycz jest menadżerem Krasnoludów od momentu założenia klubu, czy od ponad dziewięciu lat.

Ekipę Synów Wandy prowadzi mniej utytułowany Michał Michaelus. Póki co nie zdobył ani jedngeo mistrzostwa czy Pucharu, nie był także nigdy selekcjonerem kadry narodowej. Ale do sukcesów niewiele brakuje. Dwa sezony temu popularni Świeccy zakończyli rozgrywki Ekstraklasy na 3. miejscu, a w Pucharze polegli dopiero w finale. Poprzedni sezonbył już nieco gorszy, dlatego przed tym sezonem kosztem 22 milionów engelsów Synowie wzmocnili kadrę. Efekty jak narazie są bardzo dobre. Po pięciu kolejkach z 4 zwycięstwami i 1 remisem na koncie Świeccy są liderem Ekstraklasy.

Dlatego sobotni mecz na Stadionie Centralnym im. towarzysza Wandy zapowiada się bardzo ciekawie. Na tyle ciekawie, że wyniku nie można obstawiać o bukmacherów. Wynik spotkania z pewnością będzie miał wpływ na losy walki o mistrzostwo.

Rodzyny

Komentarze