ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Kopana - piłka w Mandragoracie /1/

Michał Michaelus, 10 stycznia 2016

Wandejskie derby dla Świeckich

Tydzień temu, 2 stycznia naprzeciw siebie po raz drugi stanęły ekipy prowadzone przez wandejskich szkoleniowców. Na rantiochskiej Łące pod Wulkanem spotkały się Krasnoludy towarzysza Walterycza oraz Synowie towarzysza Michaelusa. Wicelider i lider Ekstraklasy Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Zatem na zielonej murawie warzyły się także losy mistrzostwa. Przed meczem Krasnoludy traciły do Świeckich 4 punkty.

Sam mecz był, jak przystało na derbowy pojedynek o wysoką stawkę, bardzo zacięty.Już w 5. minucie na prowadzenie wyszli Synowie. Z rzutu rożnego dośrodkował Verde a piłkę w siatce umieścił Rydberg. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Krasnoludowie wyrównali. W 52. minucie Briga podał do Kauppili i było 1:1. Losy spotkania warzyły się do ostatnich minut. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów Rydberg zagrał prostopadłą piłkę do Armenty. Ten urwał się obrońcom i strzelił obok bezradnego Toininiego. Synowie zgarnęli pełną pulę, bezcenne trzy punkty na drodze do mistrzostwa. Aż ośmiu Świeckich trafiło do jedenastki kolejki - klubowy rekord.

Radość po golu na wagę mistrzostwa?

Wandejczycy z mistrzostwem?

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Ekstraklasy Sarmackiej Ligi Piłkarskiej wydaje się, że szanse na mistrzostwo mają tylko ekipy prowadzone przez Wandejczyków - Synowie Wandy oraz Rantiochskie Krasnoludy. Na czele tabeli znajdują się Świeccy z dorobkiem 32 punktów. Na 14 meczów ligowych wygrali dziewięć, a w pięciu remisowali. Do tej pory nie zanotowali żadnej porażki! Drugie w tabeli Krasnoludy tracą do Synów pięć punktów. Jest to strata, którą wciąż można zniwelować, ale zakładając że zespół Helmuta Walterycza wygra wszystkie cztery mecze to Synowie musieliby przegrać co najmniej dwa razy. Trzecia w tabeli Grabarnia traci już dziewięć punktów. Może to odrobić jedynie gdy Świeccy przegrają wysoko trzy mecze, albo nie wygrają żadnego meczu w ostatnich czterech kolejkach. Szanse drużyny trenera Zombiakowa wydają się być już tylko iluzoryczne. Czysto matematyczne szanse na mistrzostwo mają także FC Grodzisk i FC Czarnolas, które do lidera tracą po 10 punktów.

10. Margońskie Konie 14 3p 5:33

Obrońcy reprezentacji za wszelką cenę próbują odebrać piłkę faworyzowanym rywalom

Reprezentacja czwarta

Zakończył się kolejny sezon ligi v-światowej. Reprezentacja Wandystanu prowadzona przez towarzysza Walterycza zajęła czwartą lokatę w 1. Lidze. Ale strata do czołówki była niewielka. Do zwycięskiej Pięciopolski straciliśmy tylko 4 punkty, do drugiej La Palmy 3 oczka, a do trzeciego Dreamlandu 1 punkt. Należy pamiętać, że rozgrywki ligi v-światowej to głównie okres przygotowań do imprezy docelowej - zaczynającego się w marcu Mundialu w Bialeni, Abachazji, Brodrii i Hasselandzie. Reprezentacja Wandystanu po raz kolejny pokazała, że należy do czołówki v-światowej piłki nożnej. Podkreśla to także najnowsze notowanie Rankingu v-światowego, w którym Mandragorat także zajmuje czwartą lokatę.