Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

V-Mundial: Wandystan ponownie na podium

Michał Michaelus, 9 maja 2016


Po raz kolejny reprezentacja Wandystanu kończy zmagania w V-Mundialu na podium. Tym razem drużyna narodowa pod dowództwem Helmuta Walterycza zakończyła zmagania na boiskach BiaBroAbaHasu na drugim miejscu! Szkoda wyniku finałowego starcia z monarchofaszystami z Sarmacji, bo o zwycięstwie rywali zadecydowały nawet nie detale a łut szczęścia. Rywale wygrali z nami po serii jedenastek.

Fanki reprezentacji Wandystanu Fanki reprezentacji Wandystanu

Finałowy klasyk od początku był zażartą konfrontacją. Już w 28. minucie do siatki Mandragoratu trafił Eggert, ale sędzia z AlRajn Dick Tator słusznie gola nie uznał - strzelec pomagał sobie ręką. Ale tuż przed przerwą monarchofaszyści wyszli na prowadzenie. Bramkę do szatni strzelił MacVey. W przerwie w szatni Wandejczyków musiały paść mocne słowa, bo przerwie nasza drużyna narodowa grała już zupełnie inaczej. Piłkarze żwawiej poruszali się po zielonej murawie. Po jednej z takich szybkich akcji żółto-czerwoni wywalczyli rzut rożny. Sterentud dośrodkował na głowę Messinga i po 63 minutach był remis. Na dziesięć minut przed końcem Messing wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem, a pomocnik Sarmacji powstrzymał akcję faulem. Czerwona kartka dla Borka i rywale musieli odtąd grać w dziesięciu. Niestety Wandejczycy nie byli w stanie wykorzystać przewagi jednego gracza ani w ostatnich dziesięciu minutach drugiej połowy ani przez całą dogrywkę. O losach Pucharu Mikroświata zdecydowały więc rzuty karne. W nich monarchofaszyści byli niestety bezbłędni, a w naszej reprezentacji pudła zaliczyli utykający wciąż po faulu z drugiej połowy Messing i Chitaca.

Nieszczęsna jednenastka Chitaci Nieszczęsna jednenastka Chitaci

Choć na pewno jest wielki niedosyt, bo Puchar był o włos to jednak postawa naszej reprezentacji iw całym turnieju musi napawać optymizmem. Wandejska jedenastka gra najrówniej spośród całej mikroświatowej czołówki, czego dowodem będzie najnowsze notowanie rankingu MUP (publikacja planowana jutro).

Rodzyny

Komentarze