Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Nowa wojna o piksele

Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar, 3 marca 2017


Monarchofaszyści z Orientyki i Vaarlandu zjechali do stolicy Państwa Kościelnego Rotria, by podjąć debatę nad ustanowieniem nowego porządku Mikroświata. Nawet poza kuluarami mówi się otwarcie o połączeniu obu kontynentów w jeden. Imperialiści, kosztem wyzyskiwanej ludności, chcą przenieść swoje państwa bliżej siebie i ustanowić między sobą nowe granice. Nie zważają przy tym na cierpienie, jakie będą musieli przeżyć dziesiątki milionów uchodźców i niedobrowolnych repatriantów podczas przymusowego przesiedlania ludności. Imperialiści nie widzą problemu lub udają, że takiego problemu nie ma. Dla monarchofaszystów liczą się wyłącznie piksele na mapie.

Postępowa opinia Mikroświata należycie oceniła zbrodnicze propozycje złączenia kontynentów, które w praktyce oznaczałyby drastyczny gwałt na szerokich masach ludowych żyjących pod pręgierzem imperialistycznych monarchów, szlachty, wyzyskiwaczy i malowanych pseudokomunistów. Można zauważyć także, kto rozdaje karty na politycznym szczycie w Rotrii – silne mikronacje decydują o tym, gdzie zostaną rozlokowane słabsze z nich i jaki otrzymają ostateczny kształt granic. Imperialiści mówią wyraźnie swoim sojusznikom-marionetkom, by nie wtrącały się w nowy porządek Mikroświata. Uciskane masy w takich państwach znajdują się w podwójnie złym położeniu.

Podczas gdy na Dalekim Wschodzie dostrzegamy kolejne przejawy kinderneostradyzmu i yoyoimperializmu wśród tamtejszych kacyków, Mandragorat Wandystanu rozkwita w pokoju i dobrobycie, z dala od imperialistycznych rozgrywek monarchofaszystowskich dygnitarzy. Robotnico, robotniku! Rolniczko i rolniku! Bierzcie przykład z wandejskiego ruchu robotniczo-chłopskiego oraz z rewolucyjnego sukcesu Wandystanu – ostoi wolności w Cyberświecie. Nie pozwólcie, by monarchofaszystowscy imperialiści zmusili was do opuszczenia waszych domów. Nie ma miejsca dla wichrzycieli kartograficznych w mikronacjach. Ręce precz od map! ¡No pasarán!

Obrazek

Rodzyny

Komentarze