ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

V-Mundial Wandystan'17 - 3. kolejka

Michał Michaelus, 15 maja 2017

Logo V-Mundialu

Faza grupowa wandejskiego V-Mundialu jest już na półmetku. Po trzech seriach spotkań żadna z reprezentacji nie zgromadziła kompletu punktów. Na mistrzostwach o punkty nigdy nie jest łatwo.

Grupa A

Sclavinia - Slawonia 0:3 (0:1)

Nie było niespodzianki w Winnicy-Radziecku. Zbierająca dopiero doświadczenie na arenie mikroświatowej Sclavinia przegrała ze Slawonią. Pierwszego gola dla Slawończyków tuż przed przerwą zdobył Guterres. W końcówce meczu dwa gole dla drużyny z Orientyki zdobył Bajuk.

Elderland - Wandystan 1:3 (0:2)

Gospodarze V-Mundialu odnieśli drugie zwycięstwo. Na Stadionie im. Ofiar Monarchofaszyzmu w Ludwikoburbońsku drużyna narodowa Mandragoratu pokonała Elderland. Wynik spotkania już w 7. minucie otworzył Tymbarski. Po półgodzinie gry Delikatesas podwyższył na 2:0. Po przerwie bramkę kontaktową dla Elderlandczyków po strzale z rzutu wolnego zdobył Caminero. Wynik spotkania w 62. minucie strzałem głową ustalił Gemmi.

Tabela Grupy A

Stadion w Las Vandas

Grupa B

Suderland - Hasseland 1:5 (1:2)

Aż sześć goli zobaczyli widzowie zgromadzeni na Wandejskim Stadionie Narodowym. Faworyt grupy B odnotował drugie wysokie zwycięstwo na V-Mundialu. Strzelanie w Genosse-Wanda-Stadt już w 4. minucie rozpoczął Dervisic. Dwie minuty później wyrównujące trafienie dla Suderlandu zanotował Burza. Jednak to było wszystko na co było stać debiutantów. Jeszcze przed przerwą Dervisić dołożył drugiego gola. W drugiej połowie kolejne dwa gole dla Hasselandu strzelił Winther, a wynik spotkania z jedenastu metrów ustalił Bellavista.

Teutonia - Bialenia 1:0 (0:0)

Dość niespodziewanie Teutończycy męczyli się z wciąż nieposiadającą selekcjonera Bialenią. Jedyny gol w Trocku padł w 50. minucie meczu, kiedy to Ilha urwał się rywalom i skierował piłkę między nogami Rojka. W całym spotkaniu to Bialeńczycy stworzyli sobie więcej okazji strzeleckich, jednak nie byli wstanie pokonać teutońskiego golkipera.

Tabela Grupy B

Grupa C

Garapenia - Dreamland 2:2 (0:2)

Dużo emocji dostarczyło kibicom spotkanie na Ludowym Stadionie im. Wielkiego Brata w Sangjang. Do przerwy po golach Lafaya i Dohlera Dreamland prowadził 2:0. Ale po przerwie podrażniona stratą dwóch goli Garapenia wróciła do gry i po trafieniach Stańczka i Dudzika wyrównali. Spotkanie skończyło się podziałem punktów.

Trizondal - Baridas 1:0 (0:0)

Trizondlaczycy wygrali pierwszy mecz na mistrzostwach. Po bardzo dobrym meczu ekipa z Orientyki pokonała Baridas. Trizondal dominował w meczu, stwarzając sobie aż pięć okazji bramkowych. Baridajczycy oddali w całym meczu tylko jeden celny strzał. Jedyna bramka spotkania padła w 58. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Fusta z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Chapman.

Tabela Grupy C

Stadion w Ludwikoburbońsku

Grupa D

Pięciopolska - Scholandia 3:1 (1:0)

W meczu dwóch jak dotąd najsłabszych drużyn Grupy D pierwsze punkty na imprezie zdobywa Pięcipolska. W 35. minucie postrzale Denmana z 23. metra drużyna z Trizondalu wyszła na prowadzenie. W 65. po strzale głową wyrównał Kraus. Decydujące dla losów spotkania okazały się ostatnie minuty. W 82. minucie Pięciopolanie wyszli ponownie na prowadzenie po główce Lurlinga, a dwie minuty później po strzale z 27 metrów wynik meczu w Sosnowcu ustalił Denman.

Brodria - Sarmacja 0:0

Kibice zgromadzeni na Lunapar ab Anhalt w Jutrze Anhalckim nie doczekali się goli. Po meczu, w którym lekko przeważali Brodryjczycy obie reprezentacje podzieliły się punktami. Dla ekipy z Noradty były to pierwsze stracone punkty na imprezie.