ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

V-Mundial Wandystan'17 - 4. kolejka

Michał Michaelus, 19 maja 2017

Logo V-Mundialu

Po czwartej serii spotkań powoli klaruje się sytuacja w grupach. Znamy już pierwszych ćwierćfinalistów. Awans z grupy zapewniły już sobie reprezentacje Wandystanu, Hasselandu i Brodri.

Grupa A

Slawonia - Sclavinia 1:1 (1:0)

Na Estadio Fiesta Pieruchy Sclavińczycy zdobywają pierwszy punkt po powrocie do oficjalnych rozgrywek. Z przebiegu meczu zdecydowanie więcej stworzyli sobie Slawończycy. W 39. minucie Novy po uderzeniu z 22 metrów wyprowadził drużynę z Orientyki na prowadzenie. Ale tuż po przerwie jedyną, ale zabójczą akcję wyprowadziła jedenastka z Sarmacji. Mitrakovic podał do Jese i wyrównał wynik spotkania. Slawończycy pomimo oddania aż 6 celnych strzałów nie byli już jednak w stanie pokonać sclavińskiego golkipera.

Wandystan - Elderland 5:0 (2:0)

Wandystan rozbił Elderland i pokonał drużynę z Dreamlandu aż pięcioma bramkami. Po dwa trafienia dla gospodarzy V-Mundialu zdobyli Hoxha i Tymbarski. Jedno trafienie dołożył Aldescu. Po końcowym gwizdku kibice zgromadzeni na Stadionie Socjalistycznego Betonu w Las Vandas mogli świętować awans Wandejczyków do ćwierćfinału.

Tabela Grupy A

Lunapar ab Anhalt

Grupa B

Hasseland - Suderland 4:0 (1:0)

Hasselandczycy po raz drugi w tym tygodniu sprawili srogie lanie jedenastce Sudelandu ponownie wygrywając czterema bramkami. Bramki na obiekcie w Sangjang zdobywali Casazza, Heckinbottom, Abraham i Dervisic.

Bialenia - Teutonia 1:1 (0:0)

Sensacja w Ludwikoburbońsku. Grająca wciąż bez selekcjonera Bialenia urwała punkt grającej o awans Teutoni. A mogła uwrać komplet oczek. Bialeńczycy objęli prowadzenie w 80. minuty, po tym jak Cadot wykorzystał dośrodkowanie Perzyka. Drużyna z Sarmacji uratowała punkt dopiero w doliczonym czasie gry. W 91. minucie gola dla Teutończyków zdobył Gonzalez.

Tabela Grupy B

Grupa C

Dreamland - Garapenia 1:2 (1:0)

Dreamlandczycy ponownie do przerwy prowadzili do przerwy z Garapenią i ponownie nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. Na Stadionie Tramwajarzy w Winnicy-Radziecku drużyna z południowej Orientyki wygrała 2:1. Wynik spotkania już w 8. minucie otworzył Walter wyprowadzając Dreamlandczyków na prowadzenie. Jednak po przerwie gole zdobywali już tylko Garapeńczycy. W 56. minucie po rzucie rożnym wyrównał Bednarek, a sześć minut później Tejo ustalił wynik spotkania, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Garapenia wciąż liczy się w grze o awans, natomiast Dreamlandczycy są o krok od pożegnania się z imprezą.

Baridas - Trizondal 1:1 (1:1)

Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie meczu w Trocku. W 18. minucie Valadres efektowną główką wyprowadził Baridajczyków na prowadzenie. Ale już pięć minut później po strzale z 28. metra wyrównał Kudo. Potem grający piątką w obronie Trizondalczycy skupili się na grze defensywnej i wynik nie uległ już zmianie.

Tabela Grupy C

Stadion Tramwajarzy

Grupa D

Scholandia - Pięciopolska 0:1 (0:0)

Pięciopolanie wracają do gry o awans. Po raz drugi wygrali ze Scholandią i awansowali na drugie miejsce w grupie. Jedynego gola meczu na Stadionie Tramwajarzy w Winnicy-Radziecku zdobył w 63. minucie Coelho. Zwycięstwo ekipy z Trizondlau mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale sędzia nie uznał trafienia Gilchrista. Scholandczycy stworzyli sobie aż pięć okazji bramkowych jednak nie byli wstanie pokonać dobrze dysponowanego Łatki.

Sarmacja - Brodria 0:2 (0:0)

Sarmaci póki co nie zachwycają na wandejskim mundialu. W Genosse-Wanda-Stadt doznali pierwszej porażki przegrywając z Brodią. Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 75. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Pliutau piłkę do bramki Sarmacji skierował Duuna. Pięć minut później wynik spotkania ustalił Carney. Brodryjczycy po zwycięstwie umocnili się na prowadzeniu w grupie i zapewnili już sobie udział w fazie pucharowej. Sarmacja z kolei spadła na trzecie miejsce. Już w poniedziałek odbędzie się kluczowy dla układu tabeli mecz - w Winnicy-Radziecku Pięciopolska zagra z Sarmacją.