Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

V-Mundial Wandystan'17 - przed ostatnią kolejką fazy grupowej

Michał Michaelus, 23 maja 2017


Logo V-Mundialu

W czwartek o 19:00 zostanie rozegrana ostatnia kolejka fazy grupowej V-Mundialu. Po niej osiem reprezentacji pożegna się z imprezą, a pozostałe osiem przystąpi do decydującej rozgrywki w fazie pucharowej. Kto zagra dalej, a kto odpadnie? Część rozstrzygnięć już znamy, a resztę poznamy w czwartkowy wieczór.

Grupa A

Tabela Grupy A

W grupie wiadomo już, że z pierwszego miejsca do fazy pucharowej awansowała reprezentacja gospodarzy V-Mundialu. Ostatnie miejsce w grupie zajmie na pewno debiutująca Sclavinia. Nie wiadomo jeszcze, kto awansuje z drugiego miejsca w grupie - Slawonia czy Elderland. Slawończykom do awansu powinien wystarczyć remis, bo mają lepszy bilans bramkowy. Jednak w ostatniej kolejce zagrają w Genosse-Wanda-Stadt z Wandystanem. Elderland musi pokonać Sclavinię i liczyć na porażkę Slawoni.

Mecze ostatniej kolejki:

Genosse-Wanda-Stadt, Wandejski Stadion Narodowy im. megaprinsa Koniecznego

Wandystan - Slawonia

Jutro Anhalckie, Lunapar ab Anhalt

Sclavinia - Elderland

Kibice Wandystanu

Grupa B

Tabela Grupy B

Hasseland i Teutonia jak do tej pory nie zaznały jeszcze znaku porażki i przewodzą stawce ekip w Grupie B. Jednak póki co awansu do ćwierćfinału pewni są tylko Hasselandczycy. Drugiego ćwierćfinalistę wyłoni bezpośrednie starcie Suderlandu i Teutoni na Stadionie Centralnym im. towarzysza Wandy. Jednak przed debiutującymi na V-Mundialu Suderlandczykami niezwykle ciężkie zadanie. Muszą wygrać w Sosnowcu z Teutonią co najmniej czterema bramkami. Niższe zwycięstwo, remis czy porażka oznacza awans Teutoni. Ostatnie miejsce w grupie zajmie na pewno pozostająca bez selekcjonera Bialenia.

Mecze ostatniej kolejki:

Trock, Stadion Kołchoźny im. Ernesto Mugrity i Towarzyszy

Bialenia - Hasseland

Sosnowiec, Stadion Centralny im. tow. Wandy

Suderland - Teutonia

Grupa C

Tabela Grupy C

Miała to być grupa śmierci i rzeczywiście nią jest. Jeszcze żadna z występujących tu ekip nie straciła szans na awans do fazy pucharowej. W ćwierćfinale na pewno zobaczymy Baridas. A kto jako drugi awansuje z tej grupy? Póki co niespodziewanie najbliżej wyjścia z grupy jest Garapenia, która o dwa punkty wyprzedza Trizondal i Dreamland. Garapeńczykom do awansu może wystarczyć remis, a na pewno wystarczy zwycięstwo nad Trizondalem. Porażka w Las Vandas przekreśli szanse Garapenii na historyczny awans. Prawie wszystko mają w swoich nogach także Trizondalczycy, którzy pokonując Garapenię będą bardzo blisko awansu. W najtrudniejszej sytuacji znajduje się Dreamland, który musi liczyć na korzystny wynik meczu pozostałych konkurentów do awansu i na dodatek wysoko wygrać z pewnym awansu Baridasem.

Mecze ostatniej kolejki:

Winnica-Radzieck, Stadion Tramwajarzy

Baridas - Dreamland

Las Vandas, Stadion Socjalistycznego Betonu

Garapenia - Trizondal

Najlepszy strzelec V-Mundialu

Grupa D

Tabela Grupy D

Rozgrywki w tej grupie zdominowała zdecydowanie Brodria, która jest już pewna awansu z pierwszego miejsca. Blisko awansu jest także Sarmacja, która wygrywając na Stadionie Ofiar Monarchofaszyzmu zapewni sobie występ w ćwierćfinale. Remis mocno przybliży Sarmatów do awansu. Pięcipolska aby zachować szanse na awans musi pokonać w Sangjang Brodrię. Scholandczcy na pewno zajmą ostatnią lokatę w Grupie D.

Mecze ostatniej kolejki:

Ludwikoburbońsk, Stadion im. Ofiar Monarchofaszyzmu

Sarmacja - Scholandia

Sangjang, Ludowy Stadion im. Wielkiego Brata

Pięciopolska - Brodria

Ćwierćfinałowe fantazje

O ostatecznym kształcie fazy pucharowej zadecyduje ostatnia kolejka, ale gdyby rozgrywki grupowe zakończyły się teraz to pary ćwierćfinałowe wyglądałyby następująco:

Genosse-Wanda-Stadt, Wandejski Stadion Narodowy im. megaprinsa Koniecznego

(1) Wandystan - (8) Garapenia

Sosnowiec, Stadion Centralny im. tow. Wandy

(2) Brodria - (7) Sarmacja

Precelourbańsk, Estadio Fiesta Pieruchy

(3) Hasseland - (6) Slawonia

Trock, Stadion Kołchoźny im. Ernesto Mugrity i Towarzyszy

(4) Baridas - (5) Teutonia

Rodzyny

Komentarze