Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

V-Mundial Wandystan'17 - półfinały - Wandystan i Brodria w Wielkim Finale

Michał Michaelus, 1 czerwca 2017


Logo V-Mundialu

Już tylko dwa mecze dzielą nas od ostatecznych rozstrzygnięć. Po dzisiejszych półfinałach poznaliśmy uczestników wielkiego finału, a także uczestników pojedynku pocieszenia o 3. miejsce.

Wandystan - Sarmacja 2:0 (0:0)

Hit półfinałów na Ludowym Stadionie Wielkiego Brata w Sangjang przyniósł spodziewane emocje na boisku jak i na trybunach. Już pierwsza połowa pokazała, że żadna ze stron nie zamierza odstawiać nóg. Sędzia sięgał do kieszeni po żółte kartki aż czterokrotnie. Prawdziwa gra zaczęła się po przerwie, w której dość nietypowo dokonano aż trzech zmian. W 63. minucie po rajdzie prawą stronę Corega dośrodkował w pole karne. Tam do piłki najwyżej wyskoczył Szpachleda i posłał futbolówkę obok bezradnego bramkarza, wyprowadzając gospodarzy V-Mundialu na prowadzenie. W 84. Wandejczycy wyprowadzili zabójczą kontrę. Lewą stroną pognał Tymbarski, zagrał piłkę za linię obrony. W szesnastce doszedł do niej Tymbarski,posłał futbolówkę obok Collado, ustalając wynik spotkania. W poniedziałek gospodarze zagrają zatem w Wielkim Finale.

Fani Brodrii

Brodria - Hasseland 1:0 (0:0, 0:0)

Jeszcze bardziej emocjonujące widowisko zobaczyli kibice na Stadionie Tramwajarzy w Winnicy- Radziecku). Bardzo dobrze spisujące się na imprezie ekipy Hasselandu i Brodrii stworzyły niezwykle zacięty mecz. Jednak przez 90 minut obie reprezentacje nie były w stanie zdobyć ani jednego gola. Pierwszy gol meczu padł dopiero na początku drugiej części dogrywki. Castaneda ładnym podaniem posłał piłkę między obrońcami rywala. Futbolówkę przejął Laranja, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Hasselandu. W ostatniej minucie dogrywki Pliutau mógł podwyższyć wynik, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Brodryjczycy po raz drugi wygrywają po dogrywce i meldują się w finale. Czy po dwóch 120-minutowych bojach wystarczy im sił na Wandystan?

Decydujące rozstrzygnięcia

Wandejski V-Mundial powoli zbliża się do końca. Do rozegrania pozostały już tylko dwa decydujące mecze. O brązowe medale w Ludwikoburbańsku zagrają Hasseland i Sarmacja. W Wielkim Finale w Genosse-Wanda-Stadt zmierzą się gospodarze i Brodria.

Drabinka fazy pucharowej

Rodzyny

Komentarze