Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Ludzie w kapeluszach – zaprzysiężenie Ipanienki

Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar, 15 listopada 2017


W nocy z 14 na 15 listopada Anno Wandini 2017 tow. Jezus Ipanienko został zaprzysiężony przez trybuna Jezusa Ipanienkę na urząd Drogiego Lidera – Prezydenta Mandragoratu Wandystanu. Ceremoniał odbył się w Domu Producenta w kibucu Zejn Wanda. Reporter z WAND-TASS był na miejscu, by uwiecznić ceremonię w fotografiach.


Zaprzysiężenie

Jeszcze prezydent-erekt Jezus Ipanienko w ceremonialnym kapeluszu powtarza za trybunem Jezusem Ipanienką słowa przysięgi: „W obecności Trybuna Ludowego przysięgam na Wandę i wszystkie córki i synów jego być wandnym Prezydentem Mandragoratu Wandystanu. Wypierdalać!”. Po tych słowach trybun oficjalnie potwierdził objęcie urzędu przez Ipanienkę poprzez zwolnienie blokady maszyny odliczającej kadencję prezydenta.

Zebrani w pomieszczeniu telegrafiści nadali oficjalną depeszę o ustalonym wcześniej haśle „JEZUS MA RYJA”, która rozeszła się po wszystkich ośrodkach państwowych, zakładach pracy, ambarasadach i innych ważnych miejscach, podając do publicznej wiadomości dokonanie się ceremoniału.


Zaprzysiężenie

Tuż po zaprzysiężeniu: Drogi Lider Jezus Ipanienko przyjmuje oficjalne gratulacje od Trybuna Ludowego Jezusa Ipanienki. Obaj dygnitarze wykrzyknęli gromkie szcziszczat (widoczne na fotografii) na cześć Ludowej Ojczyzny.


Zaprzysiężenie

Uroczystość dobiegła końca. Wychodząc z Domu Producenta, reporter WAND-TASS zdążył uchwycić delegata Komunistycznej Partii Dreamlandu, który przybył z Hipsterdorfu, by w imieniu siostrzanej partii złożyć Drogiemu Liderowi oficjalne gratulacje. W międzyczasie zarówno Trybun Ludowy jak i Prezydent w wymownym geście rozmyślają nad założeniami nowego planu pięcioletniego.

[WAND-TASS]

Rodzyny

Komentarze