Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Korespondecja z v-mudnialu: Srebrny Róg

Helmut Walterycz, 3 października 2018


Corega Ze Srebrnego Rogu dla Murawy i Walki Stefan Corega:

Już za dwa tygodnie start V-mundialu Teutonia-Baridas, meczem otwarcia będzie mecz Sbornej z gospodarzami (tymi z drugiego koszyka). Zanim drużyna przyjechała do bazy treningowej, w Srebrnym Rogu jest korespondent Murawy i Walki, który w pierwszej fazie będzie również reprezentantem Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej przy organizatorach. Rozgrywki były poważnie zagrożone, ale końcem końców gospodarze podjęli wyzwanie organizacyjne i kibiców będzie czekała sportowa uczta - na gruzach MUP, które na naszych oczach obróciło się w proch i pył a inicjatywę przejęła zaangażowana grupa trenerów. Turniej będzie wyjątkowy: po sezonie spodziewane są niekonwencjonalne działania mające ułatwić rozwój słabszym reprezentacjom, więc walka obecnych potęg będzie miała niepowrarzalny posmak końca czasu. Alban Hodxa i Jarosław Tymbarski to najlepsi strzelcy, którzy przyjadą na mundial. Cały lud pracujący miast i wsi ma nadzieję, że Sborna wróci na należny jej szczyt, ale nie będzie łatwo - najlepszymi cegłami zawodnikami są Ra Ambrogio i Stewart Cusack z Dreamlandu, 19-cegłowe mecze wykręcali Wandejczycy, Baridajczycy i Starosarmata Boroja, a Konstantin Pliutau z Brodrii jest drugim najlepiej asystującym. Więcej o szansach drużyn w następnej korespondencji, na razie korespondent (po lewej) delektuje się obiadem z teutońskim kibicem.

Rodzyny

Komentarze

 • Alojzy Pupka

  Korespondenci wyglądaj szykownie, ja natomiast chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o tych zmianach MUP-owskich, co tam się w ogóle wyprawia?

 • Helmut Walterycz

  W MUPie panuje obecnie ANARCHIA, duch kolektywizmu jedynie jakoś wybronił kolejny munidal przed ZANIKIEM.

 • Michał Michaelus

  Dreamland z nutą wandejskiej dekadencji nie odpuści. Gramy o medale!

 • Michał Michaelus

  MUP zabił przerost formy nad treścią. Forma składająca się z szeregu rozporządzeń i uchwał nie pasowała do coraz bardziej marnej treści, tj. aktywności nawet nie 1/4 zgłoszonych delegatów.

 • [żeby komentować zaloguj się]