Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Korespondecja z v-mudnialu: Ciuad de Bravo

Helmut Walterycz, 14 października 2018


Wasz ulubiony korespondent Murawy i Walki, Stefan Corega, dziś prosto z Ciuad de Bravo, gdzie w lokalnych tramwajach i na Estadio de Major Bravo konsumował baridajski pakiet prasowy i przygotował krótkie podsumowanie nadchodzących zmagań. W Teutonii, gdzie będzie grała Sporna, jeszcze pakietu nie dostarczyli.

Na początek pokażmy niezłe logo obecnego mundialu: logo. Wielkie brawa dla organizatorów za podjęcie się wysiłḱu dla mikroświata!

Mimo że w pierwszym koszyku znalazły się Sclavinia, Baridas, Wandystan i Elderland, faworytami są Baridas, Sborna i Dreamland. Sclavinię pogrąża aktywność w kratkę byłego już sarmackiego księcia, a Dreamland znakomicie wykorzystał sezon w niższej lidze do zbudowania siły. Jeżeli chodzi o wartość drużyny, to w tym momencie odskoczyły te trzy drużyny o 16 milionów engelsów transferowych od peletonu. Już w pierwszej rundzie Baridas zmierzy się z Dremalandem, więc emocje gwarantowane już w pierwszej rundzie. Do tego drugi szereg szkoleniowców to same wybitne postacie światowej v-piłki, kibice opuszczać będą tylko mecze z zombie-zespołami czyli Brodrią, Bialenią i antycznym (średnio 33 lata) Suderlandem. Do tego ćwierćfinały są losowane nie wg drabinki, a wg małych punktów więc sztaby będą musiały mocno kalkulować.

Indywidualnie poziom ligi jest bardzo wysoki. Dotychczas wyniki 19- i 18-cegłowe wykręcało 5 wandejczyków, 4 baridajczyków i Orlan Boroja (Starosarmacja) ale wiadomo że Aborcjusz Pupka czy Seamus McNally są już po szczycie kariery. Cegłowo najlepsi są Ra Ambrogio i Stewart Cusack (Dreamland), Guillermo Stábile (Baridas) i Teodor Thunman (Slawonia), ale oni są świeżo powołani i nie mają szalenie ważnej czerwonej gwiazdki zgranego reprezentanta (w reprezentacjach monarchofaszystowskich- serduszka). I tylko Konstantina Pliutau (Brodria) szkoda, bo mógłby być megagwiazdą v-mundialu.

Ciężko jest analizować składy, bo kto wie, czy o zwycięstwie nie zdecyduje brutalność graczy, zgranie, forma czy średnia wieku. Mimo trudności organizacyjnych, rywalizacja zapowiada się miodnie!

Rodzyny

Komentarze