Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Korespondencja z v-mundialu: Margon

Helmut Walterycz, 16 października 2018


Major Laser i LWZPN

Już jutro korespondent Murawy i Walki Stefan Corega, naturalnie dzierżąc rozprawę konstytucyjną w łapce, zasiądzie na trybunach inauguracyjnej kolejki. Już jest w Margon, gdzie swój mecz otwarcia zagra Mandragorat z gospodarzami, Teutonią.

Na początek prośba od Majora Lasera, dowódcy baridajsko-teutońskiej Zbiorczej Siły Bezpieczeństwa Stadionowego i Ogólnego, do kibiców teutońskich i v-światowych. >>Upraszamy o wcześniejsze przybycie, bo w uzgodnieniu z KSZ udzieliliśmy zgody wandejskim sterowcom na lądowanie i odpokładowanie kibiców na samym stadionie przed rozgrzewką. Manewry wandejskich diriżabli z pewnością będą barwną atrakcją przed szlagierowym meczem w grupie D.<< Na zdjęciu widzimy grupę zasłużonych działaczy Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej, których Major Laser wita na Lotnisku w Eltdorfie.

Teutońcy to młoda i zgrana drużyna prowadzona przez wybitnego szkoleniowca Henia Leszczyńskiego. To drużyna budowana na lata i jeżeli nie nastąpi reset, na kolejnym mundialu będą faworytem. Na razie są po prostu groźni i szykuje się niezłe widowisko na Arenie Marduk. Z kolei u Wandejczyków wystąpi Postęp Pornogrodzki, w ostatniej chwili wyciągnięty z Polonii Czarnolas.

Drużyny grup A i B będą swoje mecze rozgrywać w Baridasie, pozostali w Teutonii (jeden stadion w Loardii, na szczęście organizatorzy zapewniają transport). Największe nudy jutro są spodziewane w Srebrnym Rogu i Złotym Grodzie, gdzie gra grupa C. Hitu kolejki należy się spodziewać na Stadionie Republiki w Cracoffi, gdzie Elderland po przejściach będzie grał z odmłodzoną Starosarmacją. Miejmy nadzieję, że kibice miejscowej Dżumy dopiszą licznie, a Elderland nie wystawi Richie McLeana (22 lata, 2 cegły) tylko Delfino Praca (18 lat, 6 cegieł). Swoją drogą, taki McLean to nieźle zafałszowuje statystyki drużyny!

No i mamy nadzieję na wisienkę na torcie - relacje zapowiada najwspanialszy ekspert piłkarski v-świata Timian Demollari, więc będzie co czytać.

Rodzyny

Komentarze