Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Koresponedencja z v-mundialu: Margon

Helmut Walterycz, 10 listopada 2018


Ludowa Straż Pożarna

Korespondent Murawy i Walki Stefan Corega nie zaginął i dziś dla was, jeszcze z Margon, wraca do raportowania z jakże ciekawego v-mundialu. Wandystan trafił do teutońskiej połowy tabelki i to tam Wasz korespondent prowadził badania terenowe i rozmowy z piłkarzami oraz działaczami. Nie ukrywamy, Stefan Corega, blisko związany z Komisariatem Wsparcia Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej mocno przeżył niedopilnowanie selekcjonera Walterycza w związku z aferą młodzieżowo-transferową.

Stefan: Na szczęście drużyna prowadzona przez kapitana Syeda Japperi poradziła sobie w ostatnich meczach grupowych i awansowała do ćwierćfinału w drabince teutońskiej. Jako ciekawostkę warto odnotować, że jeden z ćwierćfinałów był rywalizacją dwóch kapitanów-bramkarzy: Vedei **Teutończyka ze **Starosarmatą Ebendje.

W ćwierćfinałach nie nastąpiła żadna powtórka z gier grupowych. Wielu uznało pojedynek Dreamlandu ze Sborną za przedwczesny finał. Emocjonujący mecz, określony przez red. Demollariego jako najciekawszy z półfinałów, zakończył się zwycięstwem Wanejczyków po golu bardzo emocjonalnie zareagował na porażkę, życzymy dalszych sukcesów w karierze trenerskiej!

Jako że system nie przewiduje X11 dla fazy pucharowej, Murawa i Walka prezentuje krótkie zestawienie cegłujących:

Ra Ambroglio 19 (Dreamland) - Stewart Cusack 18 (Dreamland), Anastas Mikojan 16 (Wandystan), Enzo Furrante 16, Ionel Vâlciu 16 (Baridas) Fredrick Knapp 16 (Sclavinia) - Guillermo Stábile 17 (Baridas), Tibor Füst 17 (Trizondal) - John Hand 15 (Teutonia), Monaha Al-Hambrija 14 (Baridas), Chris Geddie 14 (Sclavinia).

Biorąc pod uwagę, że było jeszcze 6 15-cegłowych pomocników, widzimy, że trenerzy mocno stawiali na tym mundialu na obronę. W półfinałach spodziewam się co najmniej jednych karnych.

To już tyle dziś - czas zbierać się na półfinał do Zielnyboru wraz z grupą kibicowską Ludowej Straży Pożarnej, bo nie załapałem się na reprezentacyjny sterowiec.

Rodzyny

Komentarze