Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

ŁOSKARY 2007 - NAJLEPSZY SCENARIUSZ

Defloriusz Dyman Wander, 10 marca 2007"NAJLEPSZY SCENARIUSZ"

GERARD SZOPKOWSKI za "Ostatniego króla Zongyi"

Gerdzio, blondwłosy hulaka z Sarmacji postanawia założyć sobie Dyktaturę. W ciągu dwóch miesięcy pisze szesnaście rozpraw marksistowskich, po czym staje na czele nowego państwa jako Przewodniczący Szopo. W ciągu trzech miesięcy sześć razy zmienia ustrój, po czym wysadza kraj w powietrze powodując największą w dziejach v-swiata hekatombę. Odważny, autobiograficzny scenariusz Szopkowskiego poruszył do głębi nawet żabki zamieszkujące Rospudę.

KRZYSZTOF KOWALCZYKOWSKI za "Wyspę doktora Troyuu"

Doktor Troyuu, leczący biednych wieśniaków z przedmieść Ściany Wschodniej pod pseudonimem doktor Kocur, porzuca Drugą Rzeczpospolitą i udaje się na dalekie atole Pacyfiku by krzyżować dinozaury z małymi, wrednymi myszkami. Kino nowoekologiczne, łączące zaangażowanie społeczne z rozczuleniem naturą ożywioną.

JOHNNY ELEVEN za "Zjebaną rewolucję"

Młody Johann, walhalijski poeta, przyjeżdża do Wandystanu na Kongres Literatów Świata Postępu. Załamany żenującym poziomem rywalizacji literackiej kupuje nielegalnie broń i wszczyna awanturę w centrum miasta, porywając autobus miejski. Na pętli w Alejach Koniecznego pojazd odbija ekipa komandosow SarmaMossadu. Johann przeprasza i wraca do Valhalli, gdzie dostaje serię klapsów. Kino moralnego niepokoju.

JAROSŁAW SADOWSKI, TIMIOS KIECHAJAS i RCA za "Piłkarski poker"

Znakomita, eksperymentalna komedia skladajaca sie z trzech krotkich filmow trzech znakomitych reżyserów. W noweli Sadowskiego Ronaldinho idzie do dentysty na wyrwanie jedynek. Udaje mu się jednak odwrócić uwagę stomatologa propozycją gry w pokera. Lekarz przegrywa i w ramach zakładu sam wyrywa sobie jedynkę. U Kiechajasa AC Milan dla jaj zmienia nazwę i logo, i podszywając się pod Southampton próbuje awansować do angielskiej I ligi, spełniając tym samym marzenia małego Grzesia z Grodziska. Film RCA opowiada o obleśnych, antysemickich żartach w środowisku emerytowanych masażystów z Międzymorza.

KRYSPIN BOBER za "Być lajk Robert Czekański"

Kudełka, mała dziewczynka z przedmieść Krezu, odnajduje drzwi prowadzące do mózgu Roberta Czekańskiego. Po kilku wizytach dziewczynka traci zmysły i przy użyciu piły maszynowej Husqvarna (product placement) przeprowadza masakrę na plaży Omaha. Odnajduje ją Szeregowiec Ryan i odwozi matce, za co Forrest Gump przekazuje mu pakiet 20% udziałów w swojej firmie sprzedającej krewetki. Ryan odrzuca ofertę i wyjeżdża na Marsa walczyć z Terminatorem III. Kudełka zaprzyjaźnia się z Morfeuszem i obejmuje urząd Ministra Sprawiedliwości Solardii.

Rodzyny

Komentarze