Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Niech zabłyśnie tysiąc intelektów

Defloriusz Dyman Wander, 22 marca 2007


NIECH ZABŁYŚNIE TYSIĄC INTELEKTÓW!

Czym byłby sarmacki komunizm bez Zenona „Wandy” Przopszeżechowicza?

Niczym.

Historia Komunistycznej Partii Sarmacji rozpoczęła się w czerwcowy poranek w 1919 roku,na małej wioseczce w pobliżu Grodziska. Baron Włodzimierz Wieńsko,członek sławetnego klanu Wieńsków ,zasobnego w ministrów, baronów i innych wyzyskiwaczy ludu pracy,kalnu,w którym mężczyzna musi mieć imię zaczynające się na ‘W’ zaspał. Robił to zresztą prawie zawsze. W końcu na jego majątek pracowali fornale, chłopi i last but not least podczaszy Zenio. Nagle zadzwonił telefon.

Podczaszy Zenio,który wszedł właśnie do salonu Pana,by uzupełnić braki w zakresie alkoholu w karafkach na stole, zawahał się,czy odebrać.Ale Pan spał nadal, Zenio postanowił więc odebrać. „W końcu to może być Sędzia, Premier,albo ktoś równie ważny,a jeśli nie odbierzemy tak istotnej wiadomości,Pan przegoni nas po okolicznych polach chlastając pejczem,jak zazwyczaj”. Zatem Zenio odebrał. Ta decyzja zaważyła na dalszej historii Sarmacji.

Dzwoniącym był bowiem nie kto inny jak Włodzimierz Iljicz Lenin. Twórca pierwszej ojczyzny światowego proletariatu był już słabego zdrowia,a że w swej daczy pod Wiaźmą miał telefon,często wydzwaniał pod losowo wybrany numer i podawał się za węgierską pensjonareczkę. Tym razem jednak,po wybraniu numeru ,poczuł,że ten telefon może być ważny. Naprawdę ważny.

Zenio okazał się być osobą niezwykle pojętną. Wykład ‘Krótkiego kursu Historii WKP(b)’ trwał zaledwie około 10 minut. W ciągu tych przełomowych dla Sarmacji minut przyszły tow. „Wanda” zyskał swą świadomość klasową. Wkrótce po tej rozmowie zdał zresztą po raz pierwszy do następnej klasy.

Pierwsze ogniwa KPS powstały w ciągu najbliższych dni. Do września 1919 roku w każdym sarmackim mieście istniały już organizacje partyjne,choć tajna policja krwawego księcia Mikołaja Mikołaja Kozaneckiego dawała się spiskowcom we znaki.

Dziś z tej tradycji czerpiemy pełną garścią- my,patrioci ,zrzeszeni w Komunistycznej Partii Sarmacji. Wielkie osiągnięcia towarzysza „Wandy” są nam drogowskazem do szczęśliwszej i lepszej przyszłości. Każdy ideowy kierunek potrzebuje jednak nowych wyzwań.Dziś musimy zabezpieczyć czystość sarmackiej polityki od złowrogiego demona ponuractwa i braku dystansu. Jak z tym walczyć? To proste. Niech w każdej sarmackiej fabryce znajdzie się Instruktor Kulturalno-Oświatowy,które zajmie się rozrywką robotniczą w czasie przerw w pracy. Niech powstanie Urząd Nadzoru nad Humorem w Polityce, który piętnował będzie odstępstwa od zasady autoironii i antyponuractwa. Niech zabłyśnie tysiąc intelektów!

Michas ‘Janek Krasicki’ Winnicki

Rodzyny

Komentarze

 • Marceli Baldachim Khand

  Pozwoliłem sobie (wyszło niefotunnie bo w blogu Lord Wander) na zamieszczenie pierwszego "niusa" z serii Biblioteka Kanonu Literatury Sarmackiej.

  Docelowo będzie to część Biblioteki Sarmackiej w Precelkhandzie.

  Dlatego przepraszam autorów i mam nadzieje na wyrozumiałość.

  Ponieważ Mirth pozwolił mi robić z Ab Ovo co tylko chcę dlatego w ramach przypomnienia pojawiać się będą najlepsze "klasyki" tegoż pisma. Innych autorów proszę o kontakt na khand@tlen.pl

 • Marceli Baldachim Khand

  Możliwie szybko - tekst ten pojawi się w bibliotece - wymaga to jednak pewnych zmian w skryptach

 • [żeby komentować zaloguj się]