Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Euro 2012

Defloriusz Dyman Wander, 18 kwietnia 2007


W ten piękny dzień Lech Kaczyński przeszedł własną paradą równości; po minie jaką prezentował w czasie konferencji prasowej widać było wyraźnie, że wary jeszcze go bolą po całonocnym ssaniu pauki Platiniemu.

Już sobie wyobrażam, przepełniony radością, jak to będzie fajnie w czasie Euro. Najpierw pasjonujący mecz otwarcia w Gdańsku, potem podróż na kolejny mecz do Doniecka: najpierw stopem po nowej autostradzie do Warszawy, stamtąd busikiem do Terespola, białoruskim osobowym do Mińska, pośpiech do Kijowa (tańszy niż ten z Warszawy o ponad połowę), wreszcie pośpiech ukraiński do Doniecka, i tak po 6 dniach podróży jestem na miejscu. W międzyczasie słucham transmisji radiowych live, dzięki czemu wiem co i jak, czasem nawet udaje mi się obejrzeć fragment meczu na dworcowym telebimie.

Po meczu dwa dni pociągiem do Kijowa, tam szarpię się na ekspres do Lwowa, gdzie jestem po 24 godzinach. Do Przemyśla jeździ sporo busików, tam do pośpiesznego PKP i po kolejnej dobie jestem we Wrocławiu, gdzie oglądam kolejny mecz. Jestem brudny, wycieńczony, ale szczęśliwy, oglądam rosnące słupki PKB, nikogo nie stać na mieszkanie, w końcu ceny nieruchomości idą z okazji takich imprez w górę, ale wszyscy jesteśmy szczęśliwi z wyjścia z grupy, a podróże kształcą.

Rodzyny

Komentarze

 • Można powiedzieć, że szklanka jest do połowy pełna. Ale można też, że szklanka jest do połowy pusta.

 • Andreas von Zenhorst

  Misio Listkiewicz zostanie dożywotnim prezesem PZPN, kibole już kupują karnety do siłowni, żeby być w dobrej formie, Ziobro myśli nad kolejnym mega przyspieszeniem sądownictwa z 24h do 2 h, a ja będę wtedy po 30... Ech...

 • Aleksander Keller

  Dobre...

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  Ja z kolei wróciłem z UK do wschodniej Polski którą mi teraz rozkopią, rozryją i wybetonują. Przez Roztocze autostrada do Lwowa, w jakimś parku krajobrazowym niewielkie lotnisko. Jeszcze bardziej nie lubię piłki:)

 • Nie za ostro we wstępie?? Obrażasz tego, który wybrał lud...i dziwić się, że za granicą się z nas śmieją, skoro nie mamy do siebie samych szacunku... Poza tym to pod parę paragrafów podchodzi...satyra też ma swoje granice, a to co Pan Redaktor tutaj przedstawił przekracza wszelkie granice. To jest zwyczajne chamstwo, kultura dresiarza, lub gościa spod budki z piwem. Nie nauczyli Pana redaktora, że trzeba mieć szacunek do każdego, jaki by nie był, a brak szacunku do kogokolwiek się bardzo często mści.

 • Defloriusz Dyman Wander

  Drogi Panie Chartumie, mam wielki sazcunek do siebie, w zwiazku z tym nie mam żadnego szacunku dla Kaczyńskiego :)

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  Pan Karol brzmi jak wyborca panow Kaczyńskich - te same argument w stylu "wybralim go to je świety tera i wara wam!" :D

 • Szacunek dla Kaczyńskich? Jeszcze czego...

 • Odpowiem tak... to samo mówiłem za prezydenta Kwaśniewskiego... nie powiem ani jednemu, ani drugiemu, że jest uj zbolały choćby obaj chcieli rozwalić ten kraj. Mogę mówić co mi się w nich nie podoba, ale nie mam prawa do naruszania godności osobistej kogokolwiek. Jakoś dziwnie mi się patrzyło na ostatni odcinek "Teraz my", gdzie pan poseł Palikot pokazany był w koszulce "Jestem gejem, jestem z SLD", a nie chciał włożyć koszulki "jestem z SB". Taki mały relatywizm. :) Zresztą ja mam taką zasadę: "Jak już jechać to po wszystkich". :) Może Pan redaktor napisze też, że Lech Wałęsa s***** Rosjanom, żeby mu pozwolili wybory w Polsce wygrać, że Lepper s******* Kaczyńskiemu żeby się dostać do rządu, że Leszek Miller jeździł do Brukseli, żeby s****** szefostwu Unii, żeby nas przyjęli, że Giertych s******* Rydzykowi żeby go poparł, że Rokita s**** **** Tuskowi, żeby go z partii nie wywalał, że Oleksy s********* Gudzowatemu, a ten i tak taśmy udostępnił, że Olejniczak s******** Tuskowi, żeby razem tworzyli opozycję, a mniejszość niemiecka s***** Rosjanom, żeby nie wybudowali rurociągu przez Polskę, tylko Pawlak nikomu nie s****, bo się zastanawiał, czy w tym basenie jest woda i co tam w ogóle jest w tym basenie. Pojechałem po wszystkich :P, bo jak coś robić to kompleksowo, a nie wybiórczo. :) Teraz ja mogę powiedzieć, że mam szacunek tylko do siebie.... Szkoda, że nie mogę tak samo objechać redaktora, bo mnie pozwie.... :). Podobało się??!!

 • Aleksander Keller

  Tak tak, panie Karolu - Naród wybrał - tylko jakoś nie mogę nigdzie spotkać ludzi którzy na buraczano-ziemniaczaną koalicję głosowali - nikt raptem na pis nie głosował.

  Za granicą to się śmieją z tej Polski ciemnej i narodowo-katolickiej i jej reprezentantów nie mających pojęcia o polityce zagranicznej, dyplomacji i chociażby o protokole (Shake my hand itd.).

 • Defloriusz Dyman Wander

  Panie Chartumie, w wiekszosci ocen ma Pan racje. Polemizowalbym tylko z tym Walesa- bo to raczej nie on ssal.

 • Panie Wander...tu nie chodzi o to czy ja mam rację, czy nie... tu chodzi o to, czy coś takiego ma jakikolwiek sens... :)

 • [żeby komentować zaloguj się]