Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Morvan- sprzedana niepodległość

Defloriusz Dyman Wander, 16 czerwca 2007


Dzień wczorajszy. Piękno kwiatów. Zgliszcza, pociski, naboje.

Morvan rozpoczyna walkę o niepodległość. Z hukiem pada jarzmo rezimu grodziskiego. Bazylistan traci kontrolę nad celtyckim kawałem swego terytorium.

Michał Radecki, zwany Michaelem O"Rhada publikuje manifest niepodległości Morvanu. Oświadcza, że lud celtycki nie będzie tolerował łamania prawa przez reżim grodziski. Odrębności kulturowe między Morvanem a Bazylistanem okazują się nie do zaakceptowania.

Niezwłocznie reaguje KON- a właściwie jego zwłoki. Wybitny sarmacki intelektualista Dariusz "Konstytucja sprzeczna z Konstytucją" Makowski, generał Magnuszewski- wódz pobitych w boju powstańczym jednostek, oraz lekko wstawiony Książę Senior Sarmacji, powracający niepewnym krokiem z monopolowego, oraz ten czwarty rozpoczynają inwazję na Radeckiego. Dokonuje się ona przy użyciu komunikatora Skype. Zwłoki KONia rozpoczynają próby przekonania Radeckiego do przehandlowania niepodległości.

Negocjacje nie trwają długo. W godzinach nocnych O"Rhada mięknie jak gellońskie masełko w palącym al-rajńskim słoneczku. Wstępnie zgadza się ogłosić, że prawdziwy przebieg wydarzeń to nie ten opisany w barwnych listach o walce z okupantem, a ten z plotkarskiej gazety "Bez Pudru". Zgadza się przyjąć wersję okupanta, wedle której całe rzekome powstanie to tylko rodzinna celtycka popijawa.

W zamian KON proponuje Radeckiemu konfiturki. Pierwsza- Morvan stanie się jego prowincją. Druga- dostanie sporo kasy na rozruch. Trzecia- intelektualista Makowski tak pogrzebie przy skryptach losowego zapisu, by ten stał się tylko "losowy", to jest- większość korzystających z niego mieszkańców będzie kierowana do Morvanu. No i konfiturka czwarta, najpyszniejsza- Książę Senior obiecuje Radeckiemu, że porozumieją się w kwestii dziedziczenia przezeń tronu.

Tak, szanowni Państwo, kończą rewolucje w epoce hasającej konsumpcji. Celtowie, nauczeni Holocaustem, wolą parę skrzyń srebrników zamiast trudnej wolności. Należy mieć nadzieję, że ten tron to tylko taktyczna zagrywka, i gdy zostanie Księciem, Radecki wróci do poglądów rewolucyjno-ludowych.

Rodzyny

Komentarze

 • Krzysztof Kowalczykowski

  O bose! Czy to ten sam tow. Radetzki, który jeszcze nie tak dawno przymilnie dotykał się siusiakami z towarzyszami z Wandystanu, a nawet zaadoptował do swego rodu połowę władz? To była tylko taka zagrywka? To dopiero gracz! Jak się teraz, Towarzysze, czujecie? :D

 • Defloriusz Dyman Wander

  Czujemy sie wydymani jak Czupakabra przez Szybkiego Lopeza!

 • Prezerwatyw Tradycja Radziecki

  Oczywiscie artykul jest prowokacja, bo Michas swietnie wie, ze nad propozycja KONia sie zastanawiam wciaz :-] Jest kilka plusow i minusow, ktore biore pod uwage, prosilem o rade kilka osob (z obu stron barykady). I sie zastanawiam :-]

 • Defloriusz Dyman Wander

  No to napisalem- wstepnie ... :D

 • Z tym tronem to jakiś żart ??

 • Arkadij Magov

  A co Panie KONias? Liczyliście na Tron dla siebie? ;)

  Radetzky twardy bądź... Nieprzekupny. Nie sprzedaż chyba KONiowi niepodległości za jakieś małe "głupotki"...

 • Anarchia Napalm Perun

  Ojcze, nie rób z Morwanu i z siebie kurwy! Jak się teraz dasz kupić, jesteś kant wołowej dupy.

 • Polyna

  Radetzky, ale pamiętajcie - przyjęcie KOŃskiej propozycji będzie się równało z odebraniem przeze mnie obywatelstwa MW ;).

 • Defloriusz Dyman Wander

  Ciupak nie straszcie! Pomozmy chlebem i piwem :D

 • Polyna

  Ja nie straszę - ja tylko uprzedzam ;).

 • Radetzky miałby stracić obywatelstwo MW...
  Pytanie, czy w ogóle posiadanie podwójnego obywatelstwa jest/będzie legalne ??

 • test

 • Polyna

  Nie wiem jak w Sarmacji, ale w MW nie ma przepisów które by zabraniały podwójnego obywatelstwa.

 • Przemek F.

  "Nemo plus iuris ad alium transferre potest, quam ipse habet." [== Słowa te dedykuję JKM a propos jego prób zawarcia umowy w sprawie dziedziczenia tronu. :)

 • No musze przyznać, że to dość ostre zagranie ze strony KON-ia i JKW, bardzo mnie zaskoczył przede wszystkim ten fragment dotyczący dziedziczenia tronu właśnie. Widać, że bardzo im zależy na zatrzymaniu towarzysza Radetzkiego. :-) A jeśli miałby on wkrótce zostać Księciem, to ja nawet nie martwiłbym się zbyt mocno, gdyby tą propozycję przyjął. ;-)

 • No musze przyznać, że to dość ostre zagranie ze strony KON-ia i JKW, bardzo mnie zaskoczył przede wszystkim ten fragment dotyczący dziedziczenia tronu właśnie. Widać, że bardzo im zależy na zatrzymaniu towarzysza Radetzkiego. :-) A jeśli miałby on wkrótce zostać Księciem, to ja nawet nie martwiłbym się zbyt mocno, gdyby tą propozycję przyjął. ;-)

 • [żeby komentować zaloguj się]