Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Kto się boi sierpa i młota...

Anarchia Napalm Perun, 20 lipca 2007


Towarzysze!

"Już miałem wstać i podejść do pianina, gdy naagle widzę sześć główek Lenina", czy jak to tam. A jak je zobaczyłem, to wpadło mi do głowy, że najwyższy czas uregulować stosunki z Drugim Księstwem Sarmacji. Chciałem zrobić to, ze względu na majątki pozostawione w KS, a także ze względu na możliwości, jakie mogłoby to dać Wandejczykom i Wandystanowi, chociażby w zakresie wymiany kulturalnej. Bo wydarzenia, które doprowadziły do niepodległości Wandystanu, wiązały się z puczem zamordystycznych władz, a nie walką wewnątrz Sarmackiego Narodu.

Zanim jednak ogłosiłem moją decyzję Narodowi, przejrzałem sarmcką prasę. i natknąłem się na pismo, które merytorycznie biedne i niegodne uwagi wandejskich, wysokolotnych umysłów, prezentowało treści bezpośrednio godzące w wandejski ustrój i wolność uciskanych mniejszości. Autorzy, którzy nie mają odwagi się ujawnić, publikują paskudne i kłamliwe informacje na temat naszego ustroju, a także naigrywają się z feministek, odmawiając kobietom prawa do samostanowienia, pod pozorem braku ucisku. Co jest oczywistą nieprawdą.

Wandystan nie pozostanie obojętny na publikacje zaplutych karłów liżących monarchofaszystowskie tyłki. A Księstwo Sarmacji, jeśli rzeczywiście chce uregulowania stosunków z Wandystanem, powinno zwracać uwagę na to, jakie pisma bierze pod swoje skrzydła i jak szkodliwe treści są publikowane za zgodą, ale i ze szczerym wsparciem sarmackich władz.

http://yaraeh.wordpress.com/2007/07/20/raz-sierpem-raz-mlotem-dobijaj-czerwona-hol/

http://yaraeh.wordpress.com/2007/07/19/feminizm-smiala-idea-czy-smieszna-idea/

Rodzyny

Komentarze

 • Polyna

  Ach, Yaraeh, Binki, Oddeon, Ǧafar al-Cadyk, czy jak mu tam. Jego NIGDY nie należy brać na poważnie i najlepiej po prostu lać ;).

  P.S. A jak on taki "antycomónista", to co robi u nas jego profil: http://www.wandystan.only.pl/a/profil,B0427 ?

 • Arkadij Magov

  Tow. Prezydencie. Czy wy czasem nie namawiacie Sarmatów w pewien sposób do podjęcia cenzury swojej prasy? A niech sobie tam niezależne sarmackie media piszą co chcą. Ważne by w antywandejskich wypowiedziach, zawsze pojawiała się wypowiedź wandejska dająca czytelnikowi możliwość poznania naszego spojrzenia na daną sprawę.

  Ponadto, moim zdaniem, tego typu wybryki nieznanego szerzej, nie funkcjonującego w polityce, nie pełniącego znaczących funkcji w KS autora nie są przecież oficjalnym stanowiskiem władz, więc nie powinny ważyć na naszych stosunkach.

  Nie popadajmy w paranoję!

 • Aborcjusz Struszynski

  Ja myślę podobnie jak tow. Ciupak. Najwyraźniej Tow. Prezydentowi zakręciło się w głowie i przez moment czuje się jak scholandczyk i zawistny, niezdystansowany monarchofaszysta. Wolność polega na tym, że każdy pisze sobie co chce. Na łamach mojego czasopisma można się śmiać z Sarmatów, monarchofaszystów itp. Nie widzę niczego gorszącego w tym, żeby na łamach innej prasy śmiano się z Wandejczyków i komunistów. Trzeba mieć dystans. Pozatym, samo objaśnienie, czym różni się socjalizm od komunizmu jakoś mnie śmieszy. Zupełnie nie pasuje mi tam ten drugi obrazek poniżej, najwyraźniej autor ma zbyt duży, gówniarski, dystans do ofiar realnych dyktatur i miesza mu się żart z ludzką tragedią. Również nie widzę niczego zdrożnego w tekście o feministkach. To zdaje się nawiązuje też do sytacji politycznej w Sarmacji. U nas nie ma opozycji, więc być może nie wszyscy dobrze rozumieją ideę debat politycznych - w nich trzeba wysłychać nawet i ojca Giertycha.

 • Anarchia Napalm Perun

  W paranoję tp Wy [p[adacie, Towarzysze, jeżeli uważacie, że wolność słowa oznacza możliwość publikowania wszystkiego, albo że wolność słowa nie może się spotkać z reakcją innej wolności słowa. Każdy ma prawo się wkurwić.

  A władze KS wspierają pismo, ponieważ funkcjonuje ono w oficjalnym spisie sarmackich mediów na stronie głównej KS i informacje z tejże gazety pojawiają się na stronie głównej KS.

  Poza tym nie róbcie z ideologicznej wojny flaków z olejem. Oni nam zarzucają 100 milionów ofiar (chyba za dużo w realu siedzieli) i polecają strony WWW, gdzie zarzuca się lewakom pacyfizm, informując, że wojna to ludzka konieczność. Ja im zatem wojnę wypowiadam.

 • Defloriusz Dyman Wander

  Widziałem te bzdety. Trudno sie jednak przejmowac kazdym sarmackim idiota. Biorac pod uwage stezenie debilizmu i nieuctwa w eks-Sarmacji musielibysmy sie pochlastac z rozpaczy.

 • Arkadij Magov

  Więc teraz sarmaci powinni się do nas doczepić o te wszystkie antysarmackie wypowiedzi.

  Jeżeli chcemy po sobie jeździć i czepiać się każdego artykułu, który pojawi się w prasie to róbmy to, tyle, że po co nam wtedy próby nawiązania kontaktów dyplomatycznych?

  Bez urazy tow. Prezydencie, rozumiem, że można się wkurwić, tylko po co niszczyć zalążki rozmów i współpracy przez coś takiego? Nie mówię... Jakby to np. pan Chojnacki, czy pan Matwiej Skarbnikow coś takiego napisali to możnaby wtedy odpuścić sobie rozmowy. Jednak nie można brać czegoś takiego za wielce obraźliwe jeżeli mówi to ktoś z niżej postawionych ludzi w KS.

  Towarzyszu! Więcej dystansu!

 • Aleksander Keller

  Ja proponuję by w ogóle tematem, od strony partyjno-państwowej, się nie zajmować. Szkoda czasu na w/w bzdety.

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  zwłaszcza że nie wszyscy w Sarmacji popierają zachodzący tam proces neostradyzacji (np. redakcja WT), nad idiotami trzeba sie pochylić, a nuż silą się na wypełnienie tej bolesnej pustki dziennikarsko-felietońskiej (:P)jaka pozostała po wandejczykach? zaprosić ich do publikacji w Wandei Ludu!:D

 • Witajcie po przerwie ;-)
  Po pierwsze - cenzury w Sarmacji nie będzie - mam nadzieję, że jeszcze długo żaden artykuł nie zostanie ocenzurowany.
  Binki to całkowity luzak-spammer, on się nie przejmuje ;-)
  Co do pierwszego obrazka - jest niezły, śmiałem się z niego i to nie tylko dlatego, że jest w nim nawiązanie do Wandystanu.
  Obrazek drugi ukazuje prawdę, ale nie wiem czy w virtualu powininno mieć miejsce silne nawiązywanie do ofiar komunizmu, który jednak był, JEST i będzie złem. I nic i nikt tego nie zmieni.
  Na koniec - Wy też się nas czepialiście i to nie raz na łamach WL. Nie sądzę, aby był to powód do złości, czasami kometarz, nawet w tym artykule, jest śmieszny. I niech tak zostanie...

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  "komunizmu, który jednak był, JEST i będzie złem. I nic i nikt tego nie zmieni. " polacam ciekawą decyzję na LDMW - był i jest bo ja, Wielki i Wspaniały D. Chojnacki wam to mówię! i basta! :P i jak tu wierzyć że cenzuły tam nie będzie:P

 • Komunizm w realu jest zły. W wirtualu nie, bo tylko tu są tylko ludzie, bez zbędnych zwierząt człekokształtnych... :p

 • Anestezy Bukakke-Krupniński

  Primo, jak będę miał ochotę, to w swojej gazecie, będę pisał nawet o industralizacji Sarajewa i wpływie tego procesy na system kontroli pociągów w Monako.
  Secundo, nie wolno mi tutaj być?
  Słowo zakończenia:
  "A na drzewach, zamiast liści, będą wisieć komuniści"

 • Aborcjusz Struszynski

  Jeśli chodzi o mnie, to wszyscy tutaj być możecie, pisać co chcecie, a w Sarmacji może być i cenzura. Zresztą jest. Widziałem ją na własne oczy. Można o tym przeczytać w Czerwonym Wandystanie nr 4. Ba! Nawet i zobaczyć!

  Jednak stanowczo protestuję przeciwko włączaniu w jakiekolwiek dyskusje, czy pozytywne, czy złowrogie, odwołań do realnego komunizmu i dyskusji na temat ofiar. Po pierwsze, tutaj wszyscy się bawimy, i ile wspólnego z realnym komunizmem ma Wandystan, można łatwo zobaczyć na wandejskich stronach. Po drugie, wplatanie tego typu rzeczy w mikronacyjne dyskusje jest wyrazem braku szacunku dla ofiar. Jak można wykorzystywać czyjąć śmierć i tragedię do tego, aby w zabawie mieć jakieś argumenty przeciwko innemu uczestnikowy tejże zabawy? Jest to totalnie niepoważne, wyraz ignorancji i bluźnierstwa. Nikt tutaj nie promuje i nie propaguje tyranów i psychopatów, morderców i dręczycieli. Można Wandystanu nie lubić, ale żeby w taki sposób psuć zabawę? Temat ten pojawił się już nawet na forum mikronacyjnym, więc to nic nowego. Niemniej jednak widać wyraźnie, że po drugiej stronie kabla siedzi jakiś totalny gówniarz, gnój, który ani o życiu nie ma żadnego pojęcia, ani nawet za grosz rozwiniętej moralności, czy empatii. Ot co, kupiła mamusia takiemu komputer i ten myśli, że jest piękny i wspaniały. Ale to po prostu dziecko, nad którym nikt nie siedzi i nie wytłumaczy, co jest nie właściwe.

  W wogóle to myślenie konkretne, przejawiane przez piszących powyżej kinderneostradowych bezmózgowców jest ochydne, i to odwoływanie się do reala. Biedne dziecko, jeszcze ma niezbyt wykształcony mózg, a już porywa się na dość dla niego głęboką wodę, jaką jest wandejska miłość do abstrakcji. Na pewne rzeczy trzeba po prostu poczekać, ten chłopczyk może i się za kilka lat rozwinie... a może i nie!

  Ja powiem na zakończenie tak. Pieprzyć real, tu jest kurwa świat wirtualny! A wandejski socjalizm to właśnie wolność i demokracja. Tak, w mikronacjach socjalizm oznacza właśnie wolność i demokrację. Natomiast Sarmacja reprezentuje w pewnej dość znacznej części tyranię i despotyzm. Więc chwila rozwagi, ludzie, nie mieszajcie pojęć, utożsamiajcie się z właściwymi wirtualnymi ruchami politycznymi, jak już chcecie toczyć jakieś dysputy i spory. I miejcie chwilę refleksji.

 • Anarchia Napalm Perun

  Mój protest zatem był uzasadniony, bo w pełni podzielam Tow. Struszyńskiego.

  I kocham to zdanie: "tu jest kurwa świat wirtualny".

 • Ivo Danuta Karakachanow Śr

  też popieram:):D a na marginesie mówiąc, gdybym myślał jak autor artykułów w tej tzw. "gazecie" strzeliłbym rozprawę na temat ofiar monarchizmu od starożytności po wiek XX ;]

 • No skoro tutaj jest taka wolność, to dlaczego tak się egzaltujesz tym co piszę w swojej gazecie? oO

 • Krzysztof Bojar

  Bo jest pełna wolność słowa i każdy może obrzycać błotem kogoś, kto pisze brednie i obrzucać błotem władze jakiegoś państwa za to, że piszacego brednie wspierają. Bo nikt nei domaga się cenzurowania, natomiast promowanie na stronie głównej to co innego.

 • [żeby komentować zaloguj się]