Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Dlaczego aneksja jest istotna- głosowanie w Churale

Anarchia Napalm Perun, 8 sierpnia 2007


Towarzysze!

W Churale Ludowym toczy się obecnie debata i głosowanie nad odrzuceniem mojej ustawy o aneksji ziemi niczyjej przylegającej do Mandragoratu. Uważam, ze zagarnięcie to było koniecznie z kilku powodów.

Po pierwsze, zagarnięcie ziem, co do których nikt nie rościł pretensji, było tylko kwestią czasu. Równie dobrze ziemie te mogło anektowac Al- Rajn lub Królestwo Lolardii. Jak widać, żaden z wymienionych krajów nie miał takich potrzeb i my byliśmy pierwsi.

Po drugie, w kwestii mapy v-świata, obecnie oficjalnie nie uznajemy żadnej mapy. A informacja o wyznaczeniu anektowanego terenu byla potrzebna, zwłaszcza, że uznajemy miepodległość Królestwa Lolardii. Dlatego właśnie skorzystaliśmy z mapy surmeńskiej (która w wielu kwestiach nam się nie podoba). De facto uznaliśmy tę mapę, ale tymczasowo i podkreślam, że de facto, a nie de iure. Rozpoczynam właśnie rozmowy z Królestwem Dreamlandu na temat wzajemnego uznania, Rady Mapy Mikronacji i współpracy. Moim zdaniem stara dreamlandzka mapa jest już trupem i nowa, surmeńska mapa może posłużyć jako podstawa do tworzenia nowej. Należy jednak podkreślić, że nie widzimy możliwości znalezienia się na tej mapie tworów w styku Jajeczek i innych jedno i kilkuosobowych mikronacji.

Mamy nadzieję, że Królestwo Dreamlandu i Wspólnota Korony Ebruzów, a także Królestwo Scholandii zaakceptują aneksję ziemi niczyjej, w zamian my będziemy w stanie poprzeć Radę Mapy i budować prawdziwą, odwzorowującą rzeczywisty stan rzeczy mapę v-świata.

Dlatego namawiam Towarzyszy Kwiatonów do głosowania przeciwko odrzuceniu zaproponowanej przeze mnie ustawy.

Genosse- Wanda Stadt, 08.09.2007.

podlord Bruthus bnt Perun- Radetzky
Prezydent Mandragoratu Wandystanu

Rodzyny

Komentarze

  • Aleksander Keller

    Jeżeli do momentu głosowania Królestwo Dreamlandu + ewentualnie Królestwo Scholandii dadzą zielone światło dla powyższych rozwiązań i nie będzie mowy że jest to powód/pretekst do nienawiązania z nami stosunków dyplomatycznych to okaże się że moje obawy są płonne (oby) i będzie to oznaczać że sam zagłosuje za ustawą o anekcji, bo tylko o interes naszej polityki zagranicznej przecież chodzi.

  • Anarchia Napalm Perun

    Towarzyszu, niepoki mnie Wasze nastawienie. Bo przedkładacie politykę zagraniczną od polityki wewnętrznej. A z Waszej powyższej wypowiedzi można wywnioskować, że Wasz głos będzie zależny od stanowiska państw obcych. I mówicie to publicznie! Korzystając z takich informacji, państwa obce mogą kierować polityką Wandystanu.

  • [żeby komentować zaloguj się]