Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Projekt nowych symboli Zongyi Ludowej

Polyna, 17 sierpnia 2007


Flaga

Proponowana flaga Zongyi Ludowej

Flaga oparta jest na poprzedniej fladze Zongyi i zawiera zongijskie barwy narodowe - czarny i czerwony - jednakże biała gwiazda została przesunięta na środek, wzorem flag Wietnamu oraz Việt Cộngu.

Godło

Proponowane godło Zongyi Ludowej

Godło jest w istocie przerobioną wersją godła Ludowej Republiki Kampuczy, jedynie zamiast Angkor Wat widnieje gwiazda, będąca nawiązaniem do gwiazdy z flagi, a zamiast kambodżańskiego napisu na wstędze zawiera projekt motta Zongyi w języku nowozongijskim, zapisane zarówno za pomocą znaków sino-zongijskich, jak i romanizacji.

Motto

jęz. polski: Wolność, Pokój, Szczęście

jęz. nowozongijski (znaki sino-zongijskie): 自由和平幸福
jęz. nowozongijski (romanizacja): Dỳyáu, Háepíng, Sìngfýx

Znaczenia motta nie trzeba tłumaczyć, a jest wzorowane na motcie Wietnamu i innych państw południowo-wschodniej Azji. Co ciekawe, wszystkie słowa to stare chińskie zapożyczenia.

Hymn

Posłuchaj

Hymn nosi nazwę Zongijska Międzynarodówka i jest oparty na podobnym dawnym hymnie Mongolii Mongolska Międzynarodówka oraz utworze Tuwińska Międzynarodówka z płyty 60 Horses In My Herd zespołu Huun-Huur-Tu. Jak na razie, nie posiada on słów, a skomponowany został przeze mnie (patrz: autor artykułu).

Symbole Zongijskiej Ochotniczej Armii Zbawienia w przygotowaniu.

Rodzyny

Komentarze

 • Gerard Szopkowski

  Lol,tylko nie moze sie nazywac Zongya Ludowa , bo taka Zongya juz nie istnije , a Ty tow. Ciupak zachowujesz się tak jakby okreg powstał i ja sobie bym od niego poszedł. Okręg nie powstał a ZL nie zyje.

 • Polyna

  Ale okręg i tak powstanie - obojętnie czy z wami, czy nie - gdyż to już wspólne dziedzictwo wandejczyków i zongijczyków, a właśnie jednym z nich jestem.

  I nie mam zamiaru niszczyć mojej pracy, którą wykonałem dla ZL tylko z powodu jakiegoś foszarskiego i niezrównoważonego dziecka neostrady. Chociażby nawet był jej założycielem - w takim Dreamlandzie założyciel odszedł, ale reszta pozostała.

 • Gerard Szopkowski

  Po pierwsze Neostrada to moze byc twoj stary , bo ja tego gowna nie używam.
  Po drugie od kiedy jestes Zongyjczykiem? To ja sobie zaloze drugi Wandystan i co mi zrobisz?

 • Aborcjusz Struszynski

  Ha ha, ale dyskusja! Tow. Szopkowski, wypowiedziami w stylu "to może być twój stary" nakierowujecie na siebie podejrzenia o kinderneostradyzm, a stwierdzenie takiej choroby w Wandystanie leczy się przez rozstrzelanie! Poza tym Zongya istnieje, miasto Sang coś tam też, co widać i na stronach wandejskich i na mapach, jak też co widać po zaangażowaniu się Tow. Ciupaka. Wracając do godła - ja proponuję, aby znalazła się w nim gwiazda wandejska.

 • Gerard Szopkowski

  Istnieje tylko miasto , Zongya ie powstała w MW wiec nie ma nic z wami wspolnego. I od kiedy to Ciupak jest zongyjczykiem bo pierwsze slysze?

 • Aborcjusz Struszynski

  Jak to nie powstała? A to? http://www.wandystan.only.pl/w/Zongya::Strona_główna - to niby sen? Wszyscy otwarcie mówią o O.A. Jak dla mnie, to lekka przesada. Najpierw niech się zongyjczycy wykażą działalnością miejską, że potrafią zbudować miasto i uczynić je atrakcyjnym, a także, że potrafią nim zarządzać na bierząco. Niemniej jednak, jak Tow. Ciupak chce, to niech sobie robi O.A., z Towarzyszem, czy samodzielnie, choć, w obecnej sytuacji, jest to dla mnie przerost formy nad treścią. Towarzysz Szopkowski, jako protoplasta ludu zongyjskiego i mityczny pierwszy zongyjczyk zapewne zawsze może liczyć na ciepłe przyjęcie.

 • Anarchia Napalm Perun

  Towarzyszu Szopkowski, dopiero co pisaliście mi na gg, że rozumiecie moją decyzję odnośnie końca współpracy z Wami i wyjeżdżacie z Wandystanu. To o co Wam kurwa z tą Zongyą chodzi? Porzuciliście Naród, a on żyje bez Was. My raz danej obietnicy nie cofamy i jeśli Zongyijczycy chcą naszej pomocy, to ją otrzymają. Wy nie jesteście już uznawanym pzredstawicielem Zongyi, ani przez MW i przez Naród Zongyijski raczej też nie.

 • Polyna

  „Po drugie od kiedy jestes Zongyjczykiem?”
  „I od kiedy to Ciupak jest zongyjczykiem bo pierwsze slysze?”

  Od wtedy, od kiedy się przeprowadziłem do Wandystanu zadeklarowałem, że się przeprowadzę do Zongyi i będę pomagać w jej odbudowie. Poza tym, przyznam się bez bicia, posiadałem na samym początku istnienia Zongyi tam klona ;).

  „Wszyscy otwarcie mówią o O.A. Jak dla mnie, to lekka przesada. Najpierw niech się zongyjczycy wykażą działalnością miejską, że potrafią zbudować miasto i uczynić je atrakcyjnym, a także, że potrafią nim zarządzać na bierząco.”

  Ja tam przyznam, że samo San Jang jest sprawą drugorzędną – właściwie traktuję to jako zaplecze, zarówno kadrowe (mieszkańcy!), jak i jako punkt wyjścia do utworzenia OA Zongya Ludowa. Ale od razu deklaruję – jeżeli OA powstanie, na pewno nie pozwolę, by popadł w ruinę i zapomnienie.

  Poza tym bieŻąco.

  „Wy nie jesteście już uznawanym pzredstawicielem Zongyi, ani przez MW i przez Naród Zongyijski raczej też nie.”

  Nieskromnie powiem – racja. Uzyskałem poparcie narodu zongijskiego w Wandystanie na przewodnictwo w odbudowie niezależnej, samorządnej, autonomicznej Zongyi Ludowej. I jak widzę, poparcie to mam też od ludu wandejskiego ;).

 • Polyna

  Dokonałem rearanżacji hymnu ZL. Linia melodyczna pozostała ta sama, jedynie harmonizacja została zmieniona.

 • Gerard Szopkowski

  Eee...wsparcie? W Zongyi bylem ja , Ty i Paulista. Jakos ja i Paulista nie poparlismy Cie to gdzie ci Zongyjczycy?

 • Polyna

  Wy zrezygnowaliście, został Paulista. Paulista nie miał nic przeciwko – tu są ci zongijczycy :P.

  (oczywiście ja też siebie poparłem, a co! :P)

 • [żeby komentować zaloguj się]